مجله سیمدخت
0

نسخه جدید گوگل بارد: دسترسی به ایمیل و اسناد شما را دارد

بازدید 46

گوگل: نسخه جدید بارد با دسترسی به سرویس‌هایی مثل جیمیل و داکس، کارهای متنوع‌تری انجام می‌دهد.

گوگل به‌طور رسمی اعلام کرده است که چت‌بات جدید بارد دیگر تنها به محدوده وب محدود نمی‌شود. این نسخه از چت‌بات با امکان دسترسی به جیمیل و داکس، امکانات و استفاده‌های بیشتری ارائه می‌دهد. این به‌معنای این است که بارد قادر به پاسخگویی به سؤالات شما نه تنها از منابع آنلاین، بلکه از ایمیل‌ها و اسناد ذخیره‌شده در گوگل درایو نیز می‌باشد.

تغییرات انجام‌شده در بارد به کاربران این امکان را می‌دهد که از این چت‌بات هوش مصنوعی بخواهند تا محتوای ایمیل‌ها را خلاصه‌سازی کرده یا نکات مهم سندها را مشخص کند. این امکانات جدید باعث گسترش توانمندی‌های بارد می‌شوند و به‌عنوان نمونه، این چت‌بات می‌تواند از اطلاعات موجود در سندها، نمودارها و نکات مهم استخراج کند. لازم به ذکر است که این قابلیت فعلاً برای متن‌های انگلیسی در دسترس است.

با وجود این توانایی‌های جدید، دسترسی بارد به ایمیل‌ها و سندهای شخصی، مسائلی مرتبط با حریم خصوصی و امنیت داده‌ها را به وجود می‌آورد. این اما توسط گوگل تضمین شده است که داده‌های ارسالی به بارد برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده نخواهند شد. گوگل به‌صراحت اعلام کرده است که کارکنان شرکت به متن ایمیل‌ها و سندها دسترسی ندارند و افراد در صورت نیاز می‌توانند از دسترسی بارد به جیمیل و داکس و درایو جلوگیری کنند.

همچنین باید توجه داشت که افزونه‌های بارد تنها به سرویس‌های یادشده محدود نمی‌شوند. بارد همچنین با گوگل مپس، یوتیوب و گوگل فلایتس نیز سازگار است. این به‌معنای این است که می‌توانید از بارد بخواهید تا اطلاعات پرواز لحظه‌ای را در اختیار شما قرار دهد، جاذبه‌های دیدنی در نزدیکی شما را پیدا کند و حتی به دنبال ویدئوهای خاصی در یوتیوب بگردد.

همچنین تغییرات دیگری نیز در بارد اعمال شده است. گزینه “Google It” در صفحه اصلی بارد قبلاً به شما امکان می‌داد تا مطالب مرتبط با سؤالات خود را در گوگل جست‌وجو کنید. اما این گزینه اکنون برای صحت‌سنجی پاسخ‌های ارائه‌شده توسط بارد به کار می‌رود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *