مجله سیمدخت
0

جیمیل به پیام‌رسان‌ها شبیه‌تر می‌شود

بازدید 25

بررسی کدهای نسخه‌های اخیر جیمیل برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS نشان می‌دهد که قابلیت ارسال واکنش به ایمیل‌ها به این سرویس به‌زودی افزوده خواهد شد.

گوگل در دستور کار توسعه قابلیت واکنش به وسیله ایموجی در جیمیل قرار دارد و در صورت اجرای این ویژگی، این پلتفرم ایمیل گوگل به طور مشابهی به پیام‌رسان‌ها تغییر خواهد کرد. این قابلیت اولین بار توسط Tape Drive کشف شده است که با بررسی کدهای برنامه iOS جیمیل، این ویژگی را شناسایی کرده و به کاربران اجازه می‌دهد که با استفاده از شکلک‌های ایموجی واکنشی به ایمیل‌های دریافتی در جیمیل نشان دهند. این ویژگی عملکردی شبیه به قابلیت واکنش ایموجی در اوت‌لوک مایکروسافت ارائه خواهد داد.

بررسی کدهای برنامه اندرویدی جیمیل نیز مدارکی از قابلیت واکنش ایموجی در این سرویس نشان می‌دهد. گزارش AssembleDebug اعلام کرده که فایل APK این برنامه حاوی چندین خط کد مرتبط با قابلیت واکنش ایموجی به ایمیل‌ها می‌باشد. در حال حاضر جزئیات دقیق این ویژگی در دسترس نیست؛ اما به‌نظر می‌رسد گوگل قصد دارد این قابلیت را به‌زودی در اختیار کاربران قرار دهد.

به گفته گزارش AssembleDebug، کاربران جیمیل از طریق صفحه ایمیل یا منوی سه نقطه به واکنش‌های ایموجی دسترسی خواهند داشت. همچنین در کدهای برنامه به وضوح محدودیت‌هایی ذکر شده است که نشان می‌دهد امکان استفاده از برخی واکنش‌های ایموجی در پیام‌های رمزنگاری‌شده وجود ندارد. علاوه بر این، ممکن است حداکثر تعداد 20 واکنش ایموجی برای هر ایمیل محدود شده باشد و حداقل برخی از پیام‌ها در این سرویس دارای یک محدودیت منحصر به فرد به تعداد 50 واکنش ایموجی باشند.

گوگل هنوز به طور رسمی اعلام نکرده که آیا قابلیت واکنش ایموجی را به جیمیل اضافه خواهد کرد یا خیر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *