مجله سیمدخت
0

گوگل با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری، به نبرد هوش مصنوعی OpenAI می‌پیوندد

گوگل با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری، به نبرد هوش مصنوعی OpenAI می‌پیوندد
بازدید 72

به دنبال افزایش رقابت در زمینه هوش مصنوعی، گوگل قصد دارد سرمایه‌گذاری در شرکت رقیب OpenAI به نام Anthropic انجام دهد. سخنگوی گوگل در یک مصاحبه با رویترز اعلام کرده است که شرکت قصد دارد مبلغ دو میلیارد دلار به این شرکت سرمایه‌گذاری کند. قبلاً گوگل مبلغ ۵۰۰ میلیارد دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده بود و در حال حاضر قصد دارد تا طی مدتی ۱.۵ میلیارد دلار دیگر به سرمایه خود اضافه کند.

شرکت‌های فناوری، علاوه بر رقابت در زمینه گوشی‌ها، لپ‌تاپ‌ها و دیگر محصولات فناوری، قصد دارند در حوزه هوش مصنوعی نیز رقابت را تشدید کنند. گوگل با انجام این سرمایه‌گذاری در Anthropic، در واقع نیاز دارد که با مایکروسافت رقابت کند؛ زیرا مایکروسافت یکی از حامیان اصلی OpenAI (خالق ChatGPT) است.

در سال گذشته، هنگامی که ChatGPT تازه‌ترین نسخه خود را معرفی کرد، تحلیل‌های مختلف نشان می‌دادند که گوگل ممکن است از بازار حذف شود، اما به مرور زمان فهمیدیم که این شرکت می‌تواند ورق را به نفع خود برگرداند.

ماجرای هوش مصنوعی و رقابت در زمینه چت‌بات‌های جذاب همچنان ادامه دارد و بدون شک در آینده پررونق‌تر خواهد شد. پس از گوگل، حالا نوبت به آمازون رسیده است که با سرمایه‌گذاری در Anthropic گام مهمی در راستای پیشرفت هوش مصنوعی بردارد. به نظر می‌رسد آمازون نیز تا میزان ۲.۷۵ میلیارد دلار برای تقویت شرکت رقیب OpenAI هزینه خواهد کرد.

توجه شرکت‌های مختلف به هوش مصنوعی نشان می‌دهد که شرکت‌های ابری فهمیده‌اند که برای تغییر دادن شکل صنعت خود، نمی‌توانند به جز سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های هوش مصنوعی چیز دیگری انتظار داشته باشند. گوگل پیش‌تر با استفاده از هوش مصنوعی در حوزه‌ی پزشکی پیشرو بود و حالا قصد دارد تأثیرگذاری خود را در زمینه‌های گسترده‌تری افزایش دهد.

گوگل و آمازون به‌نظر می‌رسد هنوز به اظهارنظر در این زمینه تمایل ندارند؛ اما بدون شک، نام Anthropic که توسط مدیران سابق OpenAI تأسیس شده است، در آینده بیشتر شنیده خواهد شد. تلاش و سرمایه‌گذاری غول‌های فناوری در زمینه هوش مصنوعی نشان می‌دهد که روزهای پرهیجان‌تری در انتظار علاقه‌مندان به فناوری است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *