مجله سیمدخت
0

گوگل در حال بهبود پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید با قابلیت‌های جدید

گوگل در حال بهبود پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید با قابلیت‌های جدید
بازدید 12

گوگل در حال تدوین قابلیت‌های جدیدی برای شخصی‌سازی پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید می‌باشد. این شرکت در حال توسعه ویژگی‌های جدید برای تغییر والپیپر صفحه‌ی چت‌های RCS در پیام‌رسان اختصاصی خود است، به منظور ایجاد تفاوت بین آن و ارتباطات معمولی SMS و MMS.

براساس گزارش 9to5Google، پس‌زمینه‌ی Google Messages برای RCS شامل طرح‌های متنوعی می‌شود. به عنوان مثال، در صورت فعال بودن قابلیت Dynamic Color، یک طرح که حلقه‌ها و حباب‌ها را ترکیب می‌کند، قابل مشاهده است.

زمانی که حالت تم روشن فعال شده باشد، این طرح به صورت کامل واضح می‌شود، اما در حالت تم تاریک (دارک مود) به طور چشم‌گیری قابل رؤیت نیست. با فعال کردن این ویژگی والپیپر، حباب‌های پیام و بخش نوشتن پیام جدید همچنین تمامی تصاویر ارسال و دریافت‌شده، به نحو واضحی برجسته می‌شوند.

گوگل در حال بهبود پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید با قابلیت‌های جدید

گوگل در حال بهبود پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید با قابلیت‌های جدید

در تصاویر منتشرشده، وضوح درباره میزان تنوع والپیپرهای موجود یا امکان تنظیم یک عکس خاص یا والپیپر مشترک برای صفحه‌ی چت، به وضوح قابل مشاهده نیست. اما احتمالاً در آینده، گوگل قادر به ارائه امکانات شخصی‌سازی بیشتری خواهد بود.

در واتساپ، با استفاده از گزینه‌ی والپیپرها، ممکن است یک کاربر تصمیم بگیرد که یک عکس خاص یا رنگ خاص را برای صفحه‌ی چت خود تنظیم کند. همچنین، در تلگرام نیز قابلیت مشابهی وجود دارد.

در بخش نگارش پیام و نیز آواتار مخاطبان، تفاوت‌ها ویژه در پیام‌های RCS قابل مشاهده هستند. این به‌روزرسانی، امکان شخصی‌سازی صفحه چت را بر اساس یکی از نه رنگ مختلف فراهم می‌کند، اما گوگل هنوز این ویژگی‌ها را به صورت گسترده منتشر نکرده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *