مجله سیمدخت
0

هوش مصنوعی گوگل به ۱۲۰ کشور دیگر رسید

هوش مصنوعی گوگل به ۱۲۰ کشور دیگر رسید
بازدید 29

سرویس جست‌وجوی مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل در حال حاضر به زبان‌های اسپانیایی، پرتغالی، کره‌ای و اندونزیایی نیز در دسترس قرار دارد و ویژگی‌های جدیدی را به کاربران ارائه می‌دهد. ویژگی Search Generative Experience (SGE) که به‌صورت مخفف SGE شناخته می‌شود، در حال حاضر خلاصه‌هایی از محتوای تولیدشده با هوش مصنوعی را بالای صفحه جست‌وجو برای برخی کاربران نمایش می‌دهد. گوگل اکنون این قابلیت را در دسترس تعداد بیشتری از کاربران قرار داده است.

از زمان معرفی SGE در رویداد i/O 2023، که حدود 6 ماه گذشته است، گوگل اعلام کرده است که این قابلیت در 120 کشور جهان در دسترس است و از چهار زبان جدید نیز پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، گوگل ویژگی‌های جذاب دیگری را نیز در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

در ارائه SGE، گوگل از استراتژی متفاوتی نسبت به راه‌اندازی چت‌بات Bard استفاده کرده است. به عبارت دیگر، SGE از فناوری جدیدی استفاده می‌کند که از ماه می با زبان انگلیسی در ایالات متحده شروع شده و در ماه آگوست برای کاربران هند و ژاپن نیز در دسترس قرار گرفته است.

گوگل اخیراً ویژگی SGE خود را گسترش داده و به زبان‌های هندی و ژاپنی پشتیبانی می‌کند. همچنین، اکنون از زبان‌های اسپانیایی، پرتغالی، کره‌ای و اندونزیایی نیز حمایت می‌کند. این به معنای فراهم آوردن قابلیت جست‌وجو با استفاده از دستیار گوگل به زبان طبیعی برای افرادی است که این زبان‌ها را صحبت می‌کنند. این قابلیت‌ها در حال حاضر برای نسخه وب ارائه شده‌اند و از هفته آینده در برنامه اندرویدی Search Labs نیز در دسترس قرار خواهند گرفت.

همچنین، طبق اعلام گوگل، عملکرد مکالمات دنباله‌دار SGE نیز بهبود یافته است، به این معنی که کاربران می‌توانند سوالات اضافی خود را مستقیماً در صفحه نتایج جست‌وجو مطرح کنند. این ویژگی مشابه چت‌بات بارد به صورت کوچکتر است و به شما اجازه می‌دهد بدون ترک بخش نتایج یا حتی بدون نیاز به تایپ درخواست، موضوعات مورد نظر خود را بررسی کنید.

در مقالات مرتبط آمده است که گوگل نمایش تبلیغات در SGE را در نواحی خاصی محدود کرده تا از سردرگمی کاربران جلوگیری شود. این تغییرات در هفته آینده برای تمامی کاربران زبان انگلیسی در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و در ادامه انتظار می‌رود که به زودی در سایر کشورها و برای زبان‌های دیگر نیز در دسترس قرار بگیرد.

SGE، یک ویژگی جدید و جذاب دیگر است که به کاربران آمریکایی امکان کمک به توضیح اصطلاحات مبهم در ترجمه انگلیسی به اسپانیایی را می‌دهد. گوگل قصد دارد روش تعاملی جدید خود را در ارائه تعاریف برای مفاهیم حوزه‌های آموزشی مانند علم، تاریخ و اقتصاد به جستجوهای مرتبط با حوزه کدنویسی و سلامت ارتقا دهد. این به‌روزرسانی در طی ماه آینده و به طور ابتدایی برای کاربران زبان انگلیسی در آمریکا عرضه خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *