مجله سیمدخت
0

سنگ‌های شفابخش

سنگ‌های شفابخش
بازدید 48

سنگ‌های معدنی دارای خواص درمانی هستند که به تعادل بدن، ذهن و روح کمک می‌کنند. از بومیان استرالیا گرفته تا یونانیان باستان، انسان‌ها هزاران سال است که از سنگ‌های قیمتی به عنوان زیورآلات و منبع انرژی شفابخش برای درمان جسمی و روحی استفاده می‌کنند. استفاده از سنگ‌های درمانی یک علم جدید نیست و از زمان باستان تاکنون، در زندگی انسان‌ها، کاربرد داشته است. طبیبان در ایران، هند، چین و روم باستان از خواص درمانی سنگ‌ها آگاه بودند. به عنوان مثال، ابن‌سینا در ایران از خواص سنگ‌های قیمتی برای درمان بهره می‌برده است.

سنگ‌های جادویی: حقیقت یا خرافه؟

مولکول‌های بدن هر انسان دارای ارتعاشات پرانرژی هستند که در معرض مجاورت با سنگ‌های درمانی و قیمتی، باعث هماهنگی این ارتعاشات می‌شوند. این هماهنگی منجر به آزاد شدن و تسهیل جریان انرژی در بدن می‌شود. بنابراین، سنگ‌های قیمتی به عنوان ابزاری برای کمک به اتصال آگاهانه ما با بدن عمل می‌کنند. به علاوه، خرید و استفاده از سنگ‌های درمانی یک روش بسیار موثر برای ارتقای سلامتی است و می‌تواند انرژی شما را تقویت کند. با بهره‌گیری از خواص درمانی این سنگ‌ها، می‌توانید فضای خود را از انرژی منفی پاکسازی کرده، ثروت و شهود خود را افزایش داده، توانایی‌های ذهنی خود را بهبود بخشیده، اعتماد به نفس خود را افزایش داده و حتی عشق را جذب کنید.

سنگ‌های شفابخش

سنگ‌درمانی: میراثی کهن برای سلامتی انسان

علم گم‌شده، یک نامی‌ست که سنگ‌درمان گران و گوهرشناسان آن را بر اساس علم ریشه‌شناسی، طبقه‌بندی و خواص سنگ‌درمانی معرفی کرده‌اند. این علم ریشه‌ای در حدود شش هزار سال پیش را دارد، اما منابع مکتوب زیادی از تاریخچه آن در دست نیست. عالمان اصلی این علم، کاهنان مصری و دانشمندان هندی و چینی بوده‌اند.

به دلیل ترس از اینکه نسخه‌های جادویی این روش سنگ‌درمانی به دست افراد ناصیب بیافتد و حق انحصاری آنها از بین برود، منابع مکتوب را از دسترسی برده‌اند. اکنون، به جز اطلاعات مبهم، تکه‌تکه و ناقص از این رشته سنگ‌درمانی، چیز بیشتری در دست نیست، اما بسیاری تلاش می‌کنند تا این علم را بازتعریف کنند.

امروزه، این علم تحت عنوان “Gem Therapy” به عنوان یکی از رشته‌های طب مکمل شناخته و طبقه‌بندی می‌شود. بزرگانی همچون ابوعلی سینا، خواجه نصیرالدین و ابوریحان بیرونی در ایران از خواص سنگ‌ها و سنگ‌درمانی آگاه بودند و برای درمان از آنها استفاده می‌کردند. با پیشرفت علم فیزیک، این علم بیشتر توجه و شناخت را به خود جلب کرده و از صنعت تا درمان از آن استفاده می‌شود. همچنین، در بسیاری از روش‌های طبیعت‌درمانی و انرژی‌درمانی مانند پرانیم هیلینگ، از سنگ‌ها و کریستال‌ها استفاده می‌شود.

از جمله پرارزش‌ترین و مهم‌ترین کتب گوهرشناسی ایران، کتاب “الجماهر في الجواهر” اثر ابوریحان بیرونی و رساله “تنسوخ نامه” ایلخانی تالیف خواجه نصیرالدین طوسی است. برخی از تمدن‌های باستانی نیز اعتقاداتی درباره خواص ماورایی سنگ‌ها داشتند و از آنها در طول نبرد، سفر و حتی پس از مرگ استفاده می‌نمودند. به عنوان مثال، مصریان از لاجورد و چینی‌ها از یشم برای آماده‌سازی برای زندگی پس از مرگ استفاده می‌کردند.

کاوش در تعاملات سنگ درمانی با دیگر رشته‌های علمی

در یونان باستان، به مردم توصیه می‌شد که سنگ‌ها را در کیسه‌های چرمی کوچک با خود حمل کنند، آن‌ها را به صورت گردنبند به گردن بیاویزند یا از آن‌ها به صورت پودر یا معجون در راه خوراکی استفاده کنند تا از ارواح پلید، انواع بیماری‌ها، چشم‌زخم‌ها و بلایا و فجایع در امان بمانند.

فیلسوف مشهور یونانی، ارسطو نیز از قدرت ویژه و منحصر به فرد سنگ‌های شفابخش و سنگ‌درمانی صحبت کرده است. اعتقاد به نیروی فوق‌العاده سنگ‌ها و سنگ‌درمانی باعث شده است که از این علم در شاخه‌های دیگر نیز استفاده شود.

در مدیتیشن از سنگ‌های کریستالی کوارتز استفاده می‌شود؛ آن‌ها معتقدند که این سنگ در بازکردن چاکراها تأثیر بسیار بیشتری دارد. برای این کار، تکه‌های بزرگی از کوارتز را به صورت دایره می‌چینند و خودشان در وسط آن قرار می‌گیرند. سنگ‌ها به دنیای جادو و ماوراءالطبیعه نیز راه یافته‌اند؛ سنگ‌درمانان معتقدند که عصای جادوگران قدیمی دو تکه سنگ بزرگ در سرخود داشته و این دو سنگ با تأثیری که روی هم داشته‌اند، قدرت چندبرابری به صاحبشان می‌داده‌اند.

اکنون بسیاری از مراکز ماساژ از سنگ‌های درمانی برای ارائه ماساژ‌های سنگ‌درمانی استفاده می‌کنند. شاید از تأثیرات سنگ‌ها آگاه نباشید، اما حتماً تأثیر آنها را حس خواهید کرد. برای هنرمندان، زمرد می‌تواند در افزایش ادراکات شهودی مؤثر باشد و نبوغ هنری را افزایش دهد. اگر خلبان یا مهماندار هواپیما هستید و یا به هر دلیل دائماً در سفرهای هوایی هستید یا از سفرهای هوایی واهمه دارید، فیروزه که به سنگ حامی هم معروف است می‌تواند به شما احساس امنیتی بیشتری بدهد.

سنگ‌درمانی برای هر مشکلی چاره‌ای دارد. از تکیه بر گردنبندی از یاقوت قرمز برای تقویت پیوند زناشویی تا آویختن گردنبندی از لاجورد برای افزایش عشق و دوستی؛ سنگ‌ها برای درمان انواع مشکلات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قدرت شفابخش سنگ‌ها: راز و رمزهای نهفته در دل طبیعت

از زمان‌های دور، سنگ‌ها و کریستال‌ها به منظور بازگرداندن هماهنگی و تعادل به ذهن و بدن انسان مورد استفاده قرار می‌گرفتند. قرون قبل از ظهور داروهای مدرن، مردم با استفاده از سنگ‌ها به منظور درمان از آن‌ها بهره می‌بردند. کیمیاگران و مربیان هنری، که در واقع پزشکان دوران خود بودند، برای درمان بیماری‌های مختلف عصبی و ذهنی از سنگ‌درمانی بهره می‌بردند و این به طریقی باعث بازگرداندن آرامش به خانواده‌ها می‌شد. سنگ‌ها و کانی‌ها به دلیل ساختار اتمی کامل و انرژی فراوانی که دارند، به همراه نورهای رنگارنگ و درخشانی که از خود می‌تابانند، در کنار دانش پزشکی، بدون ایجاد خطرات، می‌توانند تأثیرات مثبتی بر روی بیماری‌ها بگذارند. اما این موضوع به معنای آن نیست که سنگ‌ها به تنهایی معجزه‌ کنند؛ بلکه آن‌ها همراه با درمان‌های پزشکی، تأثیرات مفیدی بر بیماری‌ها دارند.

چرا سنگ ها می‌توانند شفابخش باشند؟

بسیاری از سلول‌ها دارای بلورهایی هستند که به بلور مایع معروف است. این بلورها به طور پراکنده در غشاهای سلولی، غلاف‌های میلین اعصاب و نقاط دیگر قرار دارند. زمانی که این بلورها تحت فشار قرار می‌گیرند، پدیده‌ی “پیزوالکتریک” را ایجاد می‌کنند که به نظر می‌رسد مستقیماً در فرایند شفابخشی تأثیرگذار باشد. جریان‌های الکتریکی که در داخل بدن انسان حرکت می‌کنند، میدان‌های مغناطیسی خاصی به نام میدان‌های بیومغناطیسی را ایجاد می‌کنند. هر ارگان دارای فرکانس مخصوص خود است که وضعیت سلامت آن را نشان می‌دهد. اما در صورت بروز بیماری، این فرکانس تغییر می‌کند. مجموعه تمامی میدان‌های بیومغناطیسی بدن، یک میدان بیومغناطیسی تجمع یافته بزرگ را تشکیل می‌دهند که بدن انسان را احاطه می‌کند و بسیار شبیه به هاله‌ای است که اطراف آن وجود دارد. ارتعاشات متغیر در حوزه بدن باعث اختلال در تعادل بین جسم و روح می‌شوند، و این ناهماهنگی می‌تواند منجر به بیماری شود. در این شرایط، استفاده از ارتعاشات کانی‌ها و سنگ‌درمانی می‌تواند کمک کند تا این اختلالات کنترل شده و هماهنگی لازم بین جسم و روح بازساخته شود.

ملاحظات سنی در استفاده از سنگ‌درمانی

استفاده از سنگ درمانی، با استفاده از سنگ‌های شفابخش و ارزشمند، برای زنان، مردان و کودکان در هر سنی مناسب است، با شرط اینکه این عمل با آگاهی و دانش لازم انجام شود.

نقش کشورهای مختلف در توسعه علم سنگ‌درمانی

در گذشته‌های دور، مربوط به دوران پارینه سنگی یا عصر حجر، ابتدا بشر از سنگ به عنوان ابزار استفاده می‌کرد. این ابتدایی‌ترین آشنایی بشر با سنگ بود، که در آن زمان آموختند سختی سنگ‌ها می‌تواند حیواناتی که زندگی او را تهدید می‌کنند، را از بین ببرد، و همچنین با ساییدن سنگ‌ها جرقه و آتش تولید می‌شود.

بعد از این مراحل، حس زیبایی پرستی به انسان شوق استفاده از سنگ‌های رنگی مختلف را برای آراستن دست و گردن داد. باستان‌شناسان در بسیاری از مناطق کهن، از جمله ایران، در کاوش‌های خود آثار زیادی را که نشان از آشنایی و استفاده ساکنان مناطق باستانی و ایران از این سنگ‌ها، یعنی سنگ درمانی، بوده، به دست آورده‌اند.

گیوشمن، در اکتشافات خود از تپه سیلک در کاشان، به تعدادی گردنبند با مهره‌هایی از عقیق، لاجورد، یشم، سنگ شیشه، مرجان، صدف و غیره برخورد کرد. این اشیا مربوط به هزاره‌های سوم پیش از میلاد و حتی شاید قبل از آن باشد. در منطقه شوش کنونی، متعلق به دوره ایلامی و هزاره سوم و چهارم پیش از میلاد، تعدادی تندیس یافت شد که نشان می‌دهد مردم با تراش سنگ آشنا بوده‌اند. سنگ درمانی در تخت جمشید نیز آثاری که به دست آمده، حکایت از همین آشنایی می‌کند. در تخت جمشید، سنگ‌هایی از جمله مرجان قرمز، فیروزه، عقیق و غیره به دست آمده که به شکل سرویس شیر، انسان یا انگشترهایی با نگین عقیق که روی آن‌ها نقش پادشاهان در حال جدال با حیوانات اساطیری است، ساخته شده‌اند. این هنرها همه مربوط به هزاره اول پیش از میلاد است. افسانه‌ها و روایات گوناگونی هم درباره سنگ‌های باارزش منتقل شده‌اند، مثلاً کاهنان از سنگ‌های باارزش برای تبرک استفاده می‌کرده‌اند یا جادوگران برای طلسم از این سنگ‌ها استفاده می‌کردند.

آتلانتیسی‌ها می‌دانستند که برای درمان بیماری‌ها چگونه از سنگ درمانی استفاده کنند، و در چین از کوبیدن و پودر جواهرات برای مداوای بیماران سود می‌بردند. در قرن هشتم میلادی، شخصی به نام «سن هیلدنبژان» با کمک سنگ درمانی بیماران خود را درمان می‌کرد. این نشان می‌دهد که در گذشته و در مناطق مختلف، انسان‌ها از سنگ‌ها علاوه بر استفاده به عنوان ابزارهای مختلف، زینت و در مراسم مذهبی، از جنبه درمانی نیز سنگ درمانی استفاده می‌کرده‌اند.

قدرت شفابخش سنگ‌ها: دریچه‌ای به سوی آرامش و سلامتی

سنگ‌های شفابخش

 

اگر تمایل دارید به‌نهایت نبوغ هنری خود را بهبود ببخشید، می‌توانید از زمرد به عنوان یکی از راهکارهای افزایش توانایی شهودی خود استفاده کنید، که باعث افزایش نبوغ هنریتان خواهد شد.

اگر شما یک خلبان یا مهماندار هواپیما هستید و به هر دلیلی باید به طور مداوم در سفرهای هوایی باشید و می‌خواهید آرامش خود را حفظ کنید و از سفرهایتان لذت ببرید، می‌توانید از فیروزه به عنوان یک سنگ حامی برای افزایش احساس امنیتی خود استفاده کنید، که ممکن است از شرکت‌های بیمه معتبر هم بهتر باشد.

اگر با هر نوع اعتیادی مواجه هستید و می‌خواهید آن را ترک کنید، می‌توانید از عقیق سیاه “اونیکس” استفاده کنید، که به عنوان یکی از درمان‌های ضد اعتیاد موثر است.

در صورت داشتن مشکلات زناشوئی، می‌توانید از یاقوت قرمز استفاده کنید تا پیوندهای زناشویی خود را تقویت کنید.

اگر با چاقی مبارزه می‌کنید و تمایل به لاغر شدن دارید، سیترین ممکن است به شما کمک کند زیرا به افزایش سوخت و ساز سلولی کمک می‌کند.

در صورت داشتن مشکلات روحی مانند دلهره و نگرانی، می‌توانید از عقیق سلیمانی یا کوارتز صورتی استفاده کنید تا قلب خود را تقویت کنید.

برای رفع مشکلات مربوط به خواب، مانند بد خوابی یا کابوس‌ها، می‌توانید از آماتیست و زبرجد استفاده کنید.

اگر مشکلاتی مانند حافظه ضعیف دارید، می‌توانید از هماتیت استفاده کنید تا فرایند منطقی ذهن خود را بهبود بخشید.

اگر به دنبال افزایش تمرکز در یوگا هستید، می‌توانید از زمرد استفاده کنید.

در صورت داشتن بیماری‌های زنانی، می‌توانید از یاقوت قرمز استفاده کنید.

و در نهایت، اگر به آرامش و خونسردی نیاز دارید، می‌توانید از آونتورین استفاده کنید که ممکن است به شما کمک کند.

توجه دارید خانم‌های باردار: اگر می‌خواهید خودتان و جنینتان در آرامش به سر ببرید یا زایمان آسانی داشته باشید، سنگ الماس و فیروزه می‌تواند به شما کمک کند.

اگر شکایتی از نفخ معده دارید و اشتهای کمی دارید، آمیتیست می‌تواند مشکلات گوارشی شما را حل کرده و اشتهایتان را افزایش دهد.

اگر از بوی بد دهان رنج می‌برید، استفاده از یاقوت سرخ می‌تواند بوی نامطبوع را برطرف کند.

اگر تمایل دارید دید بازی خود را افزایش دهید یا دچار درد چشمی هستید، سرمه فیروزه می‌تواند به شما کمک کند.

اگر از خرافات و باورهای قدیمی فرار می‌کنید، آزوریت می‌تواند به شما کمک کند تا از این باورها خلاص شوید و به درک واقعیت بیشتری دست پیدا کنید.

اگر در دوران قاعدگی دچار دردهای عضلانی می‌شوید، کوارتز دودی می‌تواند به شما کمک کند تا این دردها و افسردگی را کاهش دهید.

اگر از رماتیسم یا دردهای عضلانی رنج می‌برید، هماتیت می‌تواند به شما کمک کند و دردها را کاهش دهد.

اگر در انجام وظایف خود دودل هستید، الماس می‌تواند عزت نفس شما را افزایش دهد.

اگر نمی‌توانید احساسات خود را به طور صحیح بیان کنید، زبرجد می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفستان را افزایش دهید.

اگر می‌خواهید از تشعشعات باردار مضر وسایل الکتریکی مانند تلویزیون، کامپیوتر و مایکروویو جلوگیری کنید، کوارتز خیلی سیاه می‌تواند به شما کمک کند.

و در نهایت، اگر می‌خواهید تولید شیر خود را افزایش دهید، عقیق سفید می‌تواند به شما کمک کند.

معرفی برخی از سنگ‌های قیمتی به‌همراه خاصیت‌شان

 • آکوآمارین: افزایش قدرت بیان، هوش، و تاثیر بر مجاری تنفسی و سیستم دفاعی، تیروئید، بیماری‌های خونی و پیشگیری از سکته قلبی.
 • سیترین: ایجاد روشنایی و گرمای قلب، مقابله با افسردگی و عصبانیت، فعال‌سازی چاکرای 3، تاثیر بر سوخت و ساز سلولی و مشکلات غدد.
 • لاجورد: کاهش درد عصب‌ها، کاهش فشار خون، فعال‌سازی چاکرای 6، از بین بردن وازدگی و سرکوب، افزایش شادی و تمرکز.
 • کوارتز روتایل: تسریع در شفا، سازماندهی بافت‌ها، رشد معنوی، آرامش، و مقاومت در برابر نیروهای منفی.
 • کوارتز دودی: انتقال انرژی، تقویت بافت‌ها، افزایش باروری، اراده، مسئولیت‌پذیری، ابتکار و نوآوری.
 • کهربا: مقابله با آلرژی، التهابات، بیماری‌های مزمن، روماتیسم، دردهای مفاصل و پشت، افزایش نیروی اراده و حافظه، آرامش درونی و رهایی از استرس.
 • کوارتز صورتی: تاثیر بر قلب، گردش خون، باروری، زخم‌ها، دردهای استخوانی، افسردگی و بی‌خوابی.
 • زمرد: آسانی در کار، ایجاد توانگری، مقاومت در برابر بیماری‌های قلبی و مفصلی، ارامش، صلح و نظم، رهنمود در مدیتیشن.
 • انیکس: تحریک جریان خون، افزایش نیروی فکری و جسمی، متعادل‌سازی چاکرای 1.
 • تورمالین: تاثیر بر کم‌خونی، تمرکز، و مقاومت روانی، درمان افسردگی.
 • چشم‌ببر: فعال‌سازی حرکت، آرامش، ضد اضطراب، و مسکن.
 • پریدوت: تقویت گردش خون، استخوان‌ها، و بصیرت.
 • اوپال: افزایش واقعیت، ادغام نیروهای مثبت و منفی، ایجاد شادی.
 • مالاکیت: رهاسازی انرژی بیماری، کاهش نگرانی، تقویت قدرت بیان، و خودشناسی.
 • یشم: تعادل در اعضا، تقویت سیستم ایمنی و عصبی، و ایجاد شادی عمیق.
 • سنگ‌ماه: افزایش شیردهی، تاثیر بر تیروئید، مدیتیشن و مقابله با نگرانی.
 • سنگ غم یا “اشک سرخپوست” تیره است، اما همچنان نور را از خود عبور می‌دهد. اگر قسمتی از آن را جلوی نور نگه دارید، می‌توانید مانند شیشه، از آن طرف دیگر را ببینید. با این حال، اگر از اشک سرخپوست برای جذب احساسات منفی استفاده کنید، متوجه خواهید شد که قسمتی از درونش تیره و کدر می‌شود، و بعد از برطرف شدن غم و اندوه، دوباره شفاف می‌شود.
 • آزوریت (Azurite): این سنگ در از بین بردن باورهای قدیمی از سیستم ذهنی بسیار مؤثر و قدرتمند است، شما را به سوی واقعیتی بالاتر هدایت می‌کند و فهم عمیق و درک بالاتری از معنای زندگی را برایتان فراهم می‌آورد.
 • عقیق نوار آبی (Blue lace agate): این سنگ، با آرامش و ملایمتی که دارد، به شما در رسیدن به روح برتر کمک می‌کند و شما را یاری می‌رساند. عقیق نوار آبی، یک سنگ الهام‌بخش است که در تحقق تعادل درونی تأثیرگذار بوده و در انجام معجزات نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
 • کریسوکولا (Chrysocolla): این سنگ، منبع آرامش، صلح، و صبر است و با تعادل درونی و عشق بی‌شرط در ارتباط است. خصوصیت ملایمت و لطافت را نیز ارائه می‌دهد.
 • هماتیت (Hematite): این سنگ آرامش ذهنی را به شما می‌آورد و حافظه و تمرکز را تقویت می‌کند. همچنین، فرایند منطقی ذهن را تسریع می‌دهد.
 • رز کویر (Desert Rose): این سنگ نه تنها قدرت تمرکز و تفکر را افزایش می‌دهد، بلکه ادراک را نیز تقویت کرده و ذهن را به آرامش می‌رساند.
 • یاقوت ارغوانی یکی از بهترین سنگ‌های شفابخش است. خاصیت آن این است که می‌تواند هرگونه احساس منفی را از وجود شخص بیرون کشیده و ضمیر او را پاک و شفاف کند. این سنگ می‌تواند اضطراب و آشفتگی ناشی از بلوغ در کودکان، یا هرگونه غم و افسردگی مرتبط با شکست در تحصیلات، یا شنیدن اخبار ناخوشایند مانند طلاق یا مرگ را از بین ببرد.یاقوت ارغوانی در این موارد تمام احساسات منفی را جذب می‌کند و به کودک آرامش می‌بخشد. برای کودکانی که با مشکلات جسمی و روحی مواجه هستند، چند تکه از سنگ یاقوت ارغوانی در اتاق آن‌ها باعث می‌شود که این نیروهای منفی از بین برود و اتاق آن‌ها به وضعیت آرام و متعادل برگردد. این سنگ همچنین می‌تواند در درمان دردهای موضعی موثر باشد؛ برای این کار می‌توانید سنگ یاقوت ارغوانی را به مدت ۲۰ دقیقه مستقیماً بر روی محل درد یا اطراف آن قرار دهید تا تسکین یابد.
 •  کیانیت: سنگ کیانیت هیچگاه به پاکسازی نیاز ندارد و انرژی منفی را به خود جذب نمی‌کند. این سنگ صداقت، وفاداری، راستگویی و آرامش را آورده و به تحقق رویاها (خواب‌ها) کمک می‌کند. همچنین، یک انتقال‌دهنده انرژی فوق‌العاده است.
 •  لاجورد: یا “سنگ موازنه روحی” یک تعادل‌دهنده باور نابهنجار برای کودکان است که از زمان ابتدایی زندگی خود قابلیت‌های روانی فوق‌العاده‌ای را نشان می‌دهند. رنگ آبی تیره این سنگ باعث تحریک هوشیاری و خودآگاهی و پالایش بصیرت معنوی در کودک می‌شود. سنگ لاجورد زمینه را برای قبول و پذیرش نعمت‌هایی که به او داده شده است، آماده می‌کند و به کودک کمک می‌کند تا به آگاهی معنوی برسد. این سنگ دارای قدرت‌های محافظتی است و تمامی احساسات روحی-روانی را تحریک می‌کند و از همین رو بسیار ارزشمند است.
 • یشم سبز: یا “سنگ تسکین دهنده احساسات” را می‌توان به راحتی برای بچه‌ها تهیه کرد و مثل جواهرات معمولی استفاده کرد. بچه‌های حساس و هیجانی، اغلب به یک وسیله محافظت‌کننده نیاز دارند که همراهشان باشد و از این طریق اطمینان حاصل کنند که احساساتشان بر آن‌ها غلبه نمی‌کند و آن‌ها را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. این سنگ اعتماد به نفس و اتکا به خویشتن را در بچه تقویت می‌کند. یشم سبز به فرد ایمان می‌بخشد تا در زندگی به تک‌تک آرزوهای خود برسد.
 •  چشم ببر: این سنگ برای بچه‌هایی که از نظر روحی سرکوب شده‌اند بسیار مناسب است و قوای روحی-روانی آن‌ها را تقویت می‌کند. با لایه‌های نازک قرمز رنگی که در آن وجود دارد، هنگامی که به سمت جلو و عقب تکان داده می‌شود، نور را در مسیر معینی منعکس می‌کند و به نظر می‌رسد چشم یک ببر به شما خیره شده است! اجازه دهید کودکتان نیروی این سنگ را کشف کند.
 • کوارتز سرخ: یا “سنگ عشق و دوستی” یکی دیگر از سنگ‌های چندمنظوره شفابخش است، به ویژه برای کودکانی که احساسات آزاردهنده و یا تمایلات پرخاشگ
 • سنگ کهربا یا “سنگ آرامش دهنده” نوعی کریستال است که به اعصاب شخص آرامش می‌بخشد و انرژی‌های منفی را از فرد دور می‌کند. این سنگ همچنین می‌تواند در طول مراقبت‌های بعد از عمل جراحی آرامش دهنده هیجانات و عواطف باشد.
 • آماتیست: رهایی از درد، به ویژه دردهای ناحیه سر و میگرن، تقویت غدد و هورمون‌ها و افزایش سوخت و ساز سلولی.
 • عقیق: ایمنی در سفر، رفع غم و غصه، از بین بردن فقر و جلب خیر و نیکی.
 • فیروزه: رفع فقر، جلب برکت و روزی، تقویت قلب و افزایش شادی و نشاط.
 • مروارید: تقویت اعصاب، رفع نگرانی و اضطراب، و ایجاد کننده الهامات و ابتکار.
 • مگنت: بهبود ورم و درد مفاصل، رفع نگرانی و اضطراب، و تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها.
 • آمازونیت: رفع افسردگی و فشارهای پشت و گردن، و تقویت چاکرای 1 و 7.

سنگ‌های شفابخش

علت و مکانیسم اثر سنگ‌درمانی و پاکسازی سنگ‌ها چیست؟

ویژگی اساسی سنگ‌ها در طبیعت، جذب انرژی‌های منفی محیط است. حضور سنگ‌ها در محیط کار و زندگی، انرژی‌های منفی محیط را جذب خود می‌کند و شما را از تأثیر منفی آنها رهایی می‌بخشد.

به یاد داشته باشید که ضروری است سنگ خود را با نمک مخصوص پاکسازی کنید یا مقداری گیاه مریم‌گلی را روی آن بمالید، سپس آن را به مدت چند دقیقه زیر شیر آب بگیرید و بعد از آن را به مدت سه تا چهار ساعت در آفتاب قرار دهید تا دوباره از انرژی مثبت شارژ گردد و از انرژی‌های منفی که از محیط کسب کرده است، کاملاً پاکسازی شود.

می‌توانید با قرار دادن سنگتان بیرون از پنجره در محیط باز، در هنگام وقوع توفان تندری یا هنگامی که ماه در حال شکوفایی است (بدر یا ماه تمام)، یا با قرار دادن آن در دریا یا استفاده از تکنیک‌های دیگر انرژی‌ای، آن را شارژ و پاکسازی کنید.

برای مطالعه مطالب بیشتر درباره مراقبت از سلامتی خود با ما همراه باشید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *