مجله سیمدخت
0

تبدیل تصاویر WebP به JPG یا PNG در کروم

تبدیل تصاویر WebP به JPG یا PNG در کروم
بازدید 61

اکنون بسیاری از وب‌سایت‌ها از فرمت WebP برای نمایش تصاویر استفاده می‌کنند، اما با یک ترفند ساده، می‌توانید عکس‌ها را به فرمت‌های متداول مانند PNG ذخیره کنید. اینترنت پر از تصاویر جذاب است و اغلب دلایلی وجود دارد که ممکن است بخواهید این تصاویر را روی کامپیوتر خود ذخیره کنید. در برخی مواقع، تصویر مورد نظر با فرمت WebP ذخیره می‌شود و اگر بخواهید فایل را با فرمت‌های متداول مانند PNG یا JPEG ذخیره کنید، می‌توانید از افزونه‌های جذابی استفاده کنید.

افزونه‌ی Save image as Type کروم

با نصب افزونه Save Image as Type، هنگامی که می‌خواهید تصاویر آنلاین را روی فضای ذخیره‌سازی دستگاه خود ذخیره کنید، به سادگی می‌توانید فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. نصب این ابزار بسیار ساده است، کافیست بر روی گزینه Add to Chrome کلیک نمایید.

تاریخچه خونین پیوند دندان

پس از دانلود افزونه Save Image as Type، یک اعلان برای تأیید دانلود و نصب آن نمایان می‌شود. با تصویب این درخواست، افزونه مذکور در چند دقیقه بعد به مرورگر کروم شما نصب خواهد شد.

ذخیره‌ی فایل‌های WebP با فرمت PNG یا JPEG در کروم

بعد از نصب افزونه Save Image as Type بر روی مرورگر Google Chrome، با راست‌کلیک بر روی هر تصویر در صفحات وب، جایگزین گزینه استاندارد “Save Image As”، یک گزینه دیگر به نام “Save Image as Type” ظاهر خواهد شد. این گزینه امکان انتخاب فرمت تصویر قبل از ذخیره‌سازی آن را بر روی دستگاه شما فراهم می‌کند.

حالا برای ذخیره‌سازی تصاویر WebP از طریق مرورگر Google Chrome روی کامپیوتر، باید راست‌کلیک کرده و گزینه Save Image as Type را انتخاب نمایید. سپس فرمت مورد نظرتان را برای ذخیره‌سازی فایل انتخاب کنید.

تاریخچه خونین پیوند دندان

به طور عمومی، فایل‌های PNG دارای کیفیت بالاتری هستند و برای فعالیت‌های ویرایشی بهترین گزینه محسوب می‌شوند. با این حال، این نوع فایل‌ها دارای حجم بزرگتری نیز هستند. از سوی دیگر، فرمت JPEG به دلیل فشرده بودن، توانایی ارائه کیفیت مطلوب را با حجم کمتر دارا می‌باشد. برای درک بیشتر از انواع تصاویر، به مقاله‌ای با عنوان “بهترین فرمت‌های رایج تصاویر” مراجعه نمایید.

توصیه می‌شود با دستکاری گزینه‌های افزونه‌ی “Save image as Type”، بهترین تنظیمات برای ذخیره‌سازی تصاویر WebP را در دستگاه خود انتخاب کنید. ممکن است در این فرآیند نیاز باشد چندین بار تنظیمات را تغییر داده و به دنبال بهترین نتیجه باشید.

اگر از مایکروسافت اج یا اوپرا استفاده می‌کنید، افزونه‌ی “Save image as Type” نیز بدون هیچ مشکلی بر روی این مرورگرها کار می‌کند، زیرا همگی از موتور کرومیوم بهره می‌برند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *