مجله سیمدخت
0

سفر به تاریکی: گشت و گذار در کسوف با فورتنایت و ماینکرفت

سفر به تاریکی: گشت و گذار در کسوف با فورتنایت و ماینکرفت
بازدید 18

باید بگویم که برای یک زمان کوتاه، برخی مناطق از آمریکای شمالی در تاریخ ۸ آوریل (۲۰ فروردین) به دلیل کاملاً تاریک شدن ناشی از خورشیدگرفتگی، در ظاهر خود را از نور فرو می‌گیرند. این اتفاق درست زمانی رخ می‌دهد که ماه از مقابل خورشید عبور کرده و تمام نور آن را مسدود می‌کند. آخرین باری که این پدیده رخ داد، در سال ۲۰۱۷ بود و تا سال ۲۰۴۴ دیگر تکرار نخواهد شد. این لحظه ارزشمندی است که حتی اگر عینک خورشیدی خاصی نداشته باشید، نباید از دست دهید.

سفر به تاریکی

از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۴ بعد از ظهر به وقت منطقه‌ی شرقی آمریکا در ۸ آوریل، توییچ و ناسا قرار دادند که برنامه‌ی زنده‌ی این رویداد فراگیر آسمانی را به عنوان بخشی از یک جامعه‌ی بزرگتر برگزار کنند. با این حال، ناسا بعداً اعلام کرد که خودش این رویداد را زنده نخواهد پخش کرد. به نظر می‌رسد که ناسا برنامه‌ای دارد که جلب توجه عموم را به همراه داشته باشد.

بر اساس گزارش‌ها، ناسا قرار است که پخش زنده‌ی کسوف را به همراه پخش بازی‌هایی مانند ماینکرفت و فورتنایت که داستان آن‌ها مربوط به کسوف است، انجام دهد. در گذشته، ناسا همکاری با انجمن ورزش‌های ملی را برای ساخت یک بازی با موضوع کسوف آفتابی انجام داده بود و از دانشجویان خواسته بود که یک شبیه‌ساز برای این رویداد ایجاد کنند.

زمان دقیق کسوف به محل زندگی شما بستگی دارد. برخی مناطق از آمریکا، کانادا و مکزیک به دلیل موقعیت ماه در مقابل خورشید و وقوع خورشیدگرفتگی کامل در تاریکی فرو خواهند رفت، اما در کشور ما این پدیده قابل مشاهده نخواهد بود. با این حال، شما می‌توانید آن را از طریق پخش آنلاین در توییچ تماشا کنید. لازم به ذکر است که به دلیل اختلاف زمانی ۷ و نیم ساعته منطقه‌ی زمانی شرقی با تهران، زمان پخش زنده تقریباً نیمه‌شب خواهد بود.

سفر به تاریکی: گشت و گذار در کسوف با فورتنایت و ماینکرفت

به گفته یکی از نمایندگان رسانه‌ای این رویداد، انتظاراتی از بازی‌های فورتنایت و ماینکرفت وجود دارد:

در طول این رویداد، هر یک از این بازی‌ها دیدگاه متفاوتی از کسوف آفتابی را به تصویر خواهند کشید. با در نظر گرفتن عناصر آموزشی، ماینکرفت یک بازی به نام “بالا بنگر!” را ارائه خواهد داد که در آن بازیکنان باید قبل از وقوع کسوف، با پاسخ دادن به سؤالاتی مرتبط با کسوف و حل پازل‌هایی درباره ماه، از ماه فرار کرده و به زمین بازگردند. به طور مشابه، فورتنایت نیز از بازیکنان خواسته است که در بخش‌های مختلف، مسیرهایی در اکلیپس را دنبال کرده و به مناطق مختلف دست یابند.

اگر قصد دارید این رویداد را در این دو بازی تجربه کنید، بهتر است به استریمرهایی که این بازی‌ها را پخش می‌کنند، مراجعه کنید. در غیر این صورت، می‌توانید از این آدرس‌ها نیز استفاده کنید.

منبعPolygon

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *