مجله سیمدخت
0

پایان E3: نمایشگاه مشهور بازی‌های ویدیویی برای همیشه لغو شد

پایان E3: نمایشگاه مشهور بازی‌های ویدیویی برای همیشه لغو شد
بازدید 25

E3 که سابقاً به عنوان بزرگترین رویداد سالیانه بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شد، پس از چندین مرحله‌ی لغو پیاپی، در نهایت به طور دائمی پایان یافت.

حساب توییتر رسمی E3 اعلام کرد که پس از چندین سال فعالیت به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد گیمینگ سالیانه، Electronic Entertainment Expo نهایتاً به پایان راه رسیده است. طی سال‌های گذشته، E3 با چالش‌های متعددی روبرو بوده و پس از عدم امکان برگزاری امسال، شرکت مجری این رویداد تأیید کرد که E3 برای همیشه لغو شده است. استنلی پیر لوئیس، مدیرعامل و رئیس ESA در گفت‌وگو با واشنگتن پست اظهار کرد:

«بعد از بیش از دو دهه میزبانی یک رویداد که به‌عنوان نمایشگاه مرکزی ایالات متحده و صنعت جهانی بازی‌های ویدیویی فعالیت داشت، شرکت Entertainment Software Association تصمیم به پایان دادن به E3 گرفته است. ما می‌دانیم که همه‌ی اعضای صنعت بازی از جمله گیمرها و بازی‌سازان نیز شور و اشتیاق زیادی برای E3 دارند و ما این اشتیاق را با آن‌ها به اشتراک می‌گذاریم. ما می‌دانیم که وداع با این رویداد محبوب چالشی است، اما با توجه به فرصت‌های جدیدی که صنعت ما برای ارتباط با طرفداران و همکارانش ایجاد کرده است، این تصمیم درستی است که باید گرفته شود.»

پایان E3: نمایشگاه مشهور بازی‌های ویدیویی برای همیشه لغو شد

E3 از چند سال قبل به سمت افول پیش رفت. وقتی که شرکت‌های بزرگی مانند سونی، EA و نینتندو از نمایشگاه بازی‌های خود در این رویداد کناره‌گیری کردند و به‌جای آن، برنامه‌های اختصاصی خود را برگزار کردند، E3 در شکل واقعی خود تضعیف شد. با ظهور رویدادهای جایگزینی مانند Summer Games Fest جف کیلی، جایگاه خود را به نوعی از دست داد. درنهایت، شیوع جهانی ویروس کرونا و اجرای قرنطینه‌های گسترده در سراسر جهان، نهایتاً نقطه پایانی برای E3 بود.

ESA در سال ۲۰۲۱ حتی سعی کرد تا E3 را به‌صورت آنلاین برگزار کند، اما این تصمیم باعث افزایش زیان بیش از درآمدزایی شد. برنامه‌های سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ در کل لغو شدند. سپس در بازه‌ای ReedPop به‌عنوان سازمان دهنده مراسم، سعی در احیای E3 کرد اما این تلاش‌ها نیز با شکست مواجه شدند. E3 ۲۰۲۳ نیز در آخرین لحظات با کنسل شدن توسط ناشران و توسعه‌دهندگان بزرگ، مواجه شد و راه ReedPop و ESA نیز از هم جدا شد.

هرچند برگزاری E3 در سال ۲۰۲۴ بسیار بعید به‌نظر می‌رسید، اما احتمالاً این رویداد با تغییرات گسترده‌ای در سال ۲۰۲۵ بازگردانده خواهد شد. حالا این خبر تمامی گمانه‌زنی‌ها را به پایان می‌رساند و دیگر باید E3 را به خاطره‌ها سپرده شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید