مجله سیمدخت
0

بازگشت هواوی به بازار موبایل

بازدید 33

منابع آگاه اعلام کرده‌اند که معرفی میت ۶۰، اقدام اوّلین و جدی‌ترین گام هواوی به منظور بازگشت به بازار بین‌المللی تلفن‌همراه است. در دو هفته‌ی اخیر، هواوی بدون برگزاری مراسم‌های رسمی، چهار مدل جدید از تلفن‌ها را به بازار عرضه کرده است. استفاده از مودم‌های 5G و پردازنده‌های هفت‌نانومتری باعث شده تا این تلفن‌های جدید هواوی بتوانند نقشه‌های بزرگی در بازار به اجرا درآورند. منابع مطلع در چین تصریح می‌کنند که این رونمایی از تلفن‌های جدید، اولین گام جدی هواوی به سوی حضور فعالتر در بازارهای جهانی است.

گزارش‌های خبرگزاری آی‌تی‌هوم نشان می‌دهد که هواوی در حال تقویت روابط و فعالیت‌های خود در بازار داخلی چین می‌باشد و همچنان به توسعه حضور خود در بازارهای بین‌المللی ادامه می‌دهد. هنوز معلوم نیست که این توسعه در چه زمانی انجام خواهد گرفت.

هواوی یکی از بزرگ‌ترین قربانیان جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده است. در پی این جنگ تجاری، هواوی به فهرست تحریم‌های ایالات متحده اضافه شد و روابط آن با بسیاری از شرکت‌ها قطع گردید. اما تلفن‌های هواوی از سری میت ۶۰ با پردازنده‌های هفت‌نانومتری، نشان‌دهنده این است که چین توانسته است در شرایط تحریم‌ها به پیشرفت ادامه دهد.

هواوی پیش‌بینی کرده است که حجم تولید گوشی‌های خود در سال جاری به ۳۸ میلیون دستگاه افزایش یابد؛ در حالی که پیش‌بینی قبلی این شرکت ۳۰ میلیون دستگاه بود. در ۶ ماه گذشته، ۲۰ میلیون واحد از این گوشی‌ها وارد بازار شده‌اند.

چند سال پیش، هواوی ۴۲ درصد از بازار گوشی‌های موبایل چین را تصاحب کرده بود؛ اما امروزه سهم این شرکت در این بازار به کمتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است. در بازارهای جهانی هم، سهم هواوی به نسبت قبلی کاهش یافته است. اگرچه گوشی‌های هواوی معمولاً با قیمتی مقرون به‌صرفه نسبت به گوشی‌های آیفون و دیگر برندهای معروف عرضه می‌شوند، اما عدم دسترسی به خدمات موبایلی گوگل باعث شده که کمتر افرادی به خرید گوشی‌های هواوی ترغیب شوند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *