مجله سیمدخت
0

امحای نادرست آنتی‌بیوتیک‌ها، عامل مقاومت میکروبی

امحای نادرست آنتی‌بیوتیک‌ها، عامل مقاومت میکروبی
بازدید 48

سرپرست گروه ارزیابی فناوری سلامت و مطالعات مدیریتی و اقتصادی در سازمان غذا و دارو، بر اهمیت پیشگیری از بروز مقاومت میکروبی و استفاده صحیح از آنتی‌بیوتیک‌ها تاکید نمود.

با توجه به گزارش ارائه شده توسط خبرگزاری مهر، آزیتا نبی زاده بیان کرده است که امحای نادرست آنتی‌بیوتیک‌ها سبب بازگشت آنها به چرخه طبیعت می‌شود و وقتی این مواد به بدن حیوانات وارد شده و افراد از گوشت یا شیر این حیوانات مصرف کنند، ممکن است وارد بدن افراد شده و به مقاومت میکروبی در بدن منجر شود.

وی اظهار داشته که سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی کرده است که در ۱۰ سال آینده، مقاومت‌های میکروبی به عنوان اولین عامل مرگ‌ومیر مرتبط با مقاومت آنتی‌بیوتیکی خواهند بود.

نبی زاده تأکید کرده است که اجتناب از مقاومت میکروبی امری بسیار حیاتی است و نباید نسل‌های آینده را از داروهای ضروری آنتی‌بیوتیک محروم کرد.

او یادآور شده است که پزشکان موظفند داروهای آنتی‌بیوتیک را با دز و زمان مناسب تجویز کنند و بیماران نیز باید دستورات پزشک را رعایت کرده و دوره مصرف را به طور کامل ادامه دهند. همچنین وی بر اهمیت تجویز آنتی‌بیوتیک به کودکان توسط پزشکان تأکید کرده و مادران را به تنها تجویز این داروها توسط متخصصان تربیت شده برای کودکان خود تشویق کرده است تا در آینده مشکل مقاومت آنتی‌بیوتیکی در آنها پیش نیاید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *