مجله سیمدخت
0

در فرانسه، به دلیل تشعشعات بیش از حد الکترومغناطیسی، فروش آیفون ۱۲ ممنوع شد

بازدید 64

به نظر می‌رسد در فرانسه به دلیل تشعشعات بیش از حد الکترومغناطیسی، فروش آیفون ۱۲ ممنوع شده است. سازمان مخابرات فرانسه، که به نام «Agence nationale des Fréquences (AFNR)» شناخته می‌شود، اعلام کرده است که از این لحظه به بعد اپل اجازه فروش آیفون 12 در فرانسه را ندارد. این سازمان اعلام کرده که آیفون 12 با مقررات اتحادیه اروپا در مورد تشعشعات الکترومغناطیسی ناسازگار بوده و تاکنون برای اثبات این موضوع، ۱۴۱ دستگاه از این محصول را تست کرده است.
اتحادیه اروپا مقدار SAR مجاز را برای گوشی‌های هوشمند در تماس مستقیم با بدن ۲٫۰ وات بر کیلوگرم (W/kg) و با قرار گیری گوشی در جیب شلوار یا پارچه‌ی ژاکت، ۴٫۰ وات بر کیلوگرم تعیین کرده است. در مورد آیفون ۱۲، در آزمون اول، میزان تشعشع آن مطابق با مقررات اتحادیه اروپا بود. اما در آزمون دوم، تشعشع این گوشی هوشمند به ۵٫۷۴ وات بر کیلوگرم رسید، یعنی از حداکثر مجاز اتحادیه اروپا ۴۳٫۵٪ بیشتر شد.
انتظار می‌رود اپل مشکل را تا چند هفته آینده از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری حل کند. در غیر این صورت، اپل ممکن است مجبور شود تمام دستگاه‌های آیفون ۱۲ را که در فرانسه به فروش رفته‌اند، جمع‌آوری کند. اگر وضعیت بدتر شود، ممکن است این ممنوعیت در کشورهای دیگر نیز اعمال شود. متأسفانه تاکنون اپل هیچ بیانیه‌ای در این خصوص منتشر نکرده است و این موضوع باعث افت تنگاتنگی در سهام این شرکت شده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *