مجله سیمدخت
0

اینستاگرام با ممنوعیت بیت کوین، جنجالی تازه ایجاد کرد

بازدید 22

شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام، که تحت مالکیت متا قرار دارد، با یک اقدام غافل‌گیرکننده، در جامعه‌ی رمزارزها واکنش‌های زیادی را ایجاد کرده است.

اینستاگرام تصمیم به ممنوعیت ارسال پست‌های مرتبط با بیت کوین و قیمت آن گرفته است، این اقدام باعث تعجب و حیرت طرفداران رمزارزها شده است. این شبکه اجتماعی این تصمیم را در یک بیانیه اعلام کرده است:

ما برای حفظ امنیت فضای اینستاگرام، مختیم که توانایی محدود کردن فعالیت‌های خاصی را داشته باشیم.
– اینستاگرام

تصمیم اینستاگرام برای ممنوعیت ارسال محتوای مرتبط با بیت کوین، جدال‌های فراوانی درباره انگیزه‌های این پلتفرم به وجود آورده است.

بازار ارزهای دیجیتال، توجهات فراوانی را به خود جلب کرده و نقش بسیار اساسی در افزایش این علاقه ایفا کرده‌اند. اینفلوئنسرهای حوزه کریپتو، افراد آگاه در دنیای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارز و معامله‌گران، نظرات و به‌روزرسانی‌های بازار را در پلتفرم‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند.

هرچند، اینستاگرام تنها پلتفرمی نیست که فعالیت مرتبط با بیت کوین را ممنوع اعلام کرده است. به گزارش رویترز، پلتفرم‌های دیگری نیز از جمله یوتیوب، توییتر و تیک‌تاک، احتمالاً با تدابیر نظارتی مشابهی مواجه خواهند شد.

گروه مصرف‌کننده‌ی اروپایی BEUC شکایت‌هایی را به کمیسیون اروپا و مقامات مصرف‌کننده ارائه داده و ادعا کرده است که پلتفرم‌های اجتماعی آنلاین اطلاعات گمراه‌کننده‌ای درباره‌ی دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌دهند. این فشار نظارتی می‌تواند توضیح دهد که چرا شبکه‌های اجتماعی، اقدامات سخت‌گیرانه‌تری را علیه محتوای مرتبط با کریپتو انجام می‌دهند.

اینستاگرام تصمیم به ممنوعیت ارسال پست‌های مرتبط با بیت کوین گرفته و همچنین محتوای ارز دیجیتال را به‌منظور مبارزه با نگرانی‌های مربوط به کلاهبرداری‌های این حوزه، محدود کرده است.

با توجه به محدودیت‌های جدید در انتشار محتوا در اینستاگرام، جامعه‌ی کریپتو درباره‌ی تعادل بین آزادی بیان و حفاظت از کاربران در برابر خطرات احتمالی در فضای رمزارزها به بحث و جدال ادامه می‌دهد. اقدامات اینستاگرام به عنوان یادآوری از چشم‌انداز در حال تحول مقررات ارزهای دیجیتال در دنیای رسانه‌های اجتماعی در نظر گرفته می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *