مجله سیمدخت
0

نصب گوگل‌پلی روی آیفون!

نصب گوگل‌پلی روی آیفون!
بازدید 80

طی روزهای اخیر احتمالاً این خبر به گوشتان رسیده است که اپل از ۱۰ رأی ممکن در یک دادگاه، ۹ رأی ممکن را به نفع خود به‌دست آورده و در طرف مقابل اپیک توانسته است تنها یک رأی کسب کند. اما همین یک رأی در کنار فشار اتحادیه اروپا باعث شده است تا آیفون و باغ سبز محصوری که ما می‌شناسیم، دستخوش تغییرات بنیادینی شود. حتی ممکن است روزی بتوانید گوگل‌پلی را روی آیفون نصب کنید! چگونه؟ در این ویدیو توضیح می‌دهم.

اپل قصد دارد در iOS 17 تغییرات مهمی اعمال کند و به کاربران اجازه دهد که اپلیکیشن‌ها را از منابع دیگر به‌جز اپ‌استور نصب کنند. به عبارت دیگر، این امکان برای استفاده از اپ‌استورهای شخص ثالث و گوناگون به کاربران ارائه می‌شود. این آزادی عمل، تنها در اتحادیه اروپا اعمال می‌شود، زیرا بر اساس قوانین سخت‌گیرانه GDPR اتحادیه اروپا، کاربران حق انتخاب دارند که اپلیکیشن‌های خود را از هر اپ‌استوری که تمایل دارند نصب کنند.

اگر اپل این قوانین را رعایت نکند، ممکن است مجبور شود فروش محصولات خود را در اتحادیه اروپا محدود کند. به همین دلیل به نظر می‌رسد که حداقل گوشی‌هایی که در این منطقه جغرافیایی به فروش می‌رسند، این امکان را فراهم می‌کنند تا کاربران بتوانند از اپ‌استورهای متنوع اپلیکیشن‌های خود را نصب کنند.

نصب گوگل‌پلی روی آیفون!

ز سمت دیگر، آن یک رأی که اپیک در دادگاه برنده شده است نیز به تمامی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها این اجازه را می‌دهد تا توسط یک لینک، کاربر را به خارج از اپ‌استور هدایت کرده تا هزینه اشتراک یک برنامه را پرداخت کنند. دقیقاً همان بحثی که اپل و اپیک را به دادگاه کشاند.

در این ویدیو به حواشی پیرامون این موضوع پرداخته و از تأثیرات آن بر کاربران ایرانی آیفون و دیگر محصولات اپل صحبت می‌کنم. پس همراه من باشید تا ببینیم آیا می‌توان روزی گوگل‌پلی را روی آیفون نصب کرد یا نه! که به شما اجازه می‌دهد به‌صورت کاملاً آنلاین و فقط طی چند دقیقه حساب خود را باز کرده و از میان کارت‌های جذاب، یکی را انتخاب کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *