مجله سیمدخت
0

آیفون ۱۵ به شما امکان تعیین درصد شارژ باتری را فراهم می‌کند

بازدید 74

یکی از قابلیت‌های جالب و جدید موجود در سری آیفون ۱۵، امکان محدود کردن میزان شارژ باتری است. این گوشی‌ها به تازگی رسماً معرفی شده‌اند و این به ما فرصت می‌دهد تا از قابلیت‌های آن‌ها به طور کامل باخبر شویم. یکی از این ویژگی‌ها مربوط به باتری آیفون ۱۵ است که به کاربران اجازه می‌دهد تا میزان شارژ آن را تا حد معینی محدود کنند.

یکی از مسائلی که بسیاری از کاربران با آن روبرو می‌شوند، وقتی که باتری گوشی به ۱۰۰٪ شارژ می‌شود، ممکن است نتوانند آن را از شارژ جدا کنند؛ سری آیفون ۱۵ با ارائه یک ویژگی نرم‌افزاری به مشکل حل کردند. اپل قابلیتی به گوشی‌های خود اضافه کرده است که به افراد اجازه می‌دهد با توجه به الگوی استفاده‌ی خواب خود، در زمانی که گوشی در شارژر قرار دارد و کاربر در حال خواب است، باتری را به صورت کامل شارژ نکند. به جای آن، در زمانی که کاربر از خواب بیدار می‌شود و تا چند دقیقه به بیداری باقی می‌ماند، فرآیند شارژ دوباره آغاز می‌شود تا به ۱۰۰٪ برسد.

اما اکنون به نظر می‌آید که کاربران قادر به تعیین خودکار میزان شارژ باتری خود هستند. این اقدام می‌تواند منجر به طولانی‌تر شدن عمر مفید باتری شود، اگرچه به نسبت تازه ترین وضعیت باتری استفاده نخواهید کرد. این ویژگی تا حدی به محدود شدن توانایی استفاده از ظرفیت کامل باتری گوشی منجر می‌شود، اما به نظر می‌رسد ارزش داشته باشد تا باتری در وضعیت بهتری باقی بماند.

هنگامی که این ویژگی در سیستم‌عامل iOS فعال باشد، سیستم به شما اطلاع می‌دهد که شارژ گوشی تنها تا میزانی که شما تعیین کرده‌اید افزایش می‌یابد. با این حال، جزئیات دقیق در مورد محدودیت میزان شارژ باتری هنوز منتشر نشده است و انتظار می‌رود که اطلاعات بیشتری در این زمینه به مرور زمان منتشر شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *