مجله سیمدخت
0

آیفون ۱۶ پرو مکس با نمایشگر بزرگتر و بدنه‌ای سنگین‌تر از مدل ۱۵ پرو مکس رونمایی خواهد شد

بازدید 66

یک منبع مطلع جزئیات دقیق از ابعاد و وزن آیفون ۱۶، آیفون ۱۶ پلاس، آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس را فاش کرده است.

به گزارش وب‌سایت مک‌رومرز در یک گزارش ویژه، ابعاد و وزن گوشی‌های سری آیفون ۱۶ به اطلاع عموم رسیده‌اند. بر اساس این گزارش، ابعاد نمایشگر آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس بزرگ‌تر از آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس خواهند بود.

منابع آگاه اعلام کرده‌اند که ابعاد گوشی‌های آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس با آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس مشابه خواهند بود. تنها تفاوت اساسی بین دو خانواده در افزایش وزن آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس وجود دارد که این دو گوشی به ترتیب ۱۷۳ گرم و ۲۰۳ گرم خواهند بود. همچنین، آیفون ۱۶ و ۱۶ پلاس با نمایشگرهای ۶٫۱ اینچ و ۶٫۷ اینچ مجهز خواهند بود، مشابه نسل فعلی.

نام گوشی ضخامت طول عرض نمایشگر وزن
آیفون ۱۶ پرو ۸٫۲۵ میلی‌متر ۱۴۹٫۶ میلی‌متر ۷۱٫۴۵ میلی‌متر ۶٫۳ اینچ ۱۹۴ گرم
آیفون ۱۵ پرو ۸٫۲۵ میلی‌متر ۱۴۶٫۶ میلی‌متر ۷۰٫۶۰ میلی‌متر ۶٫۱ اینچ ۱۸۷ گرم
آیفون ۱۶ پرو مکس ۸٫۲۵ میلی‌متر ۱۶۳٫۰ میلی‌متر ۷۷٫۵۸ میلی‌متر ۶٫۹ اینچ ۲۲۵ گرم
آیفون ۱۵ پرو مکس ۸٫۲۵ میلی‌متر ۱۵۹٫۹ میلی‌متر ۷۶٫۷۰ میلی‌متر ۶٫۷ اینچ ۲۲۱ گرم

در انتظاریم که اپل در سال ۲۰۲۴ طراحی جزیره دوربین آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس را متغیر کند و آن را به آیفون ۱۲ نزدیکتر کند. احتمالاً این دو گوشی دکمه‌های اکشن خازنی را حفظ کرده و یک دکمه‌ی جدید به نام Capture Button اضافه خواهند کرد.

در بدنه‌ی آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس، از همان آلومینیومی که در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس استفاده شده برای ساخت استفاده خواهد شد. پشتیبانی از گوشی‌های جدید از پنل شیشه‌ای مات با رنگ مشکی خواهد کرد. افزایش وزن آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس نتیجه‌ی تغییرات داخلی خواهد بود و به مواد اولیه‌ی بدنه مرتبط نخواهد بود.

به گفته‌ی مک‌رومرز، نمایشگر آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس بزرگ‌تر از آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس خواهد بود (به‌ترتیب ۶٫۳ و ۶٫۹ اینچ). به‌طور دقیق‌تر، نمایشگر آیفون ۱۶ پرو اندازه‌ی ۶٫۲۷ اینچ و آیفون ۱۶ پرو مکس اندازه‌ی ۶٫۸۵ اینچ خواهد داشت.

احتمالاً ابعاد نمایشگر آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس حدود ۰٫۲ اینچ بزرگ‌تر از نسل قبلی خواهند بود. این تفاوت به راحتی قابل مشاهده است. همچنین، آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس نسبت به پرچمداران فعلی اپل کمی نازک‌تر خواهند بود و احتمالاً پهنای آن‌ها کمی بیشتر خواهد شد.

در حال حاضر نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که قیمت گوشی‌های آیفون در نسل جدید افزایش می‌یابد یا نه. در سال جاری، اپل قیمت گوشی‌های خود را نسبت به نسل قبل تغییر نداد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *