مجله سیمدخت
0

گزارش ITRC از رکوردشکنی حملات سایبری در 2023 اطلاع می‌دهد

گزارش ITRC از رکوردشکنی حملات سایبری در 2023 اطلاع می‌دهد
بازدید 133

در سال 2023، حملات سایبری با گسترش بیشتری مواجه شده‌اند. گزارش جدید مرکز منابع سرقت هویت (ITRC) نشان می‌دهد که تا پایان سپتامبر، 2116 حادثه ناشی از تهدید امنیتی به داده‌های کاربران توسط شرکت‌ها گزارش شده است. این رقم نسبت به رکورد 1862 مورد در سال 2021 افزایش یافته است، و حملات اخیر، به‌خصوص هک 23andMe که اطلاعات ژنتیکی میلیون‌ها مشتری را تحت تأثیر قرار داده است، نگرانی‌ها را در فصل چهارم سال 2023 افزایش داده است.

به گزارش FastCompany، در فصل سوم امسال 733 حادثه توسط شرکت‌ها گزارش شده که به تأثیر 66 میلیون نفر افتاده است. حملات بیشترین تعداد را در خدمات مالی داشته‌اند و برای اولین بار از سه ماهه دوم سال 2022 در صدر لیست قرار گرفته‌اند. در کل، در سه‌ماهه سوم، این شرکت‌ها 204 حمله را گزارش کرده‌اند که از تعداد گزارش‌های دو سال گذشته بیشتر است (135 مورد).

گزارش ITRC از رکوردشکنی حملات سایبری در 2023 اطلاع می‌دهد

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی نیز در سه ماهه سوم سال 113 حادثه از به‌خطر افتادن داده‌های خود را گزارش کرده‌اند، اما این میزان برای هیچ صنعت دیگری سه رقمی نمی‌باشد.

“اوا ولاسکوئز”، رئیس و مدیر عامل ITRC، توضیح می‌دهد:

“با این‌حال تعداد موارد ثبت‌شده از نقض داده‌ها کاملاً قابل‌توجه است، متأسفانه این میزان چندان تعجب‌آور نیست. افزایش شدید حملات روز صفر و موج جدیدی از حملات باج‌افزار از جمله دلایل زیادی هستند که به افزایش خطرات مربوط به داده‌ها منجر شده‌اند.”

گزارش ITRC به مواردی نظیر باج‌افزارها، حملات فیشینگ و بدافزارها پرداخته و به یک نکته مثبت نیز اشاره دارد: با وجود رکود تعداد تخلفات، تعداد کل قربانیان در این دوره در شرایط بهتری قرار دارد. در سه ماهه ابتدایی سال جاری، حملات سایبری 233.9 میلیون قربانی داشته‌اند که مقداری کمتر از 425 میلیون نفر در سال 2022 است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *