مجله سیمدخت
0

ژاپن به آمریکا می‌پیوندد و علیه گوگل تحقیق می‌کند

بازدید 35

مشابه آمریکا، ژاپن نیز در یک حرکت همسان، تحقیقات گسترده‌ای درباره کسب‌وکار موتور جستجوی گوگل آغاز کرده است. به گزارش اختصاصی رویترز، نهاد نظارت بر رقابت در بازار ژاپن، تحقیقات جدیدی علیه گوگل را شروع کرده و قصد دارد احتمال نقض قوانین ضدانحصار در زمینه خدمات جستجوی وب را بررسی کند.

در ماه‌های اخیر، نهادهای نظارتی اروپا و ایالات متحده نیز اتهاماتی علیه کسب‌وکار موتور جستجوی گوگل مطرح کرده و این غول فناوری آمریکایی را به انحصارگرایی متهم کرده‌اند. گوگل هر سال بخش قابل‌توجه‌ای از درآمد خود را از طریق تبلیغات موتور جستجو به‌دست می‌آورد.

کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن (JFTC) اعلام کرده است که اگر گوگل شرکت‌های مختلف را به عدم حمایت از موتورهای جستجوی متنوع و مختلف وادار کرده باشد، این کار به نقض قوانین کشور اعتبار دارد و باید تحت تعقیب قرار گیرد و جریمه شود.

گزارشات غیررسمی ادعا می‌کنند که گوگل به تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی اعلام کرده است که در صورت عدم نصب موتورهای جستجوی متفرقه مانند بینگ روی دستگاه‌های خود، بخشی از درآمد خود را به این شرکت‌ها پرداخت خواهد کرد.

پرونده کسب‌وکار موتور جستجوی گوگل در ایالات متحده بسیار پرخاشگرانه بحث‌برانگیز شده است. وزارت دادگستری این کشور ادعا می‌کند که گوگل با امضای یک قرارداد چند میلیارد دلاری با اپل، به تمرکز بر روی آیفون، رقابت را مختل کرده است. این پرونده هنوز در حال بررسی است، اما به تأسیس قاضی، جزئیات آن به رسانه‌ها اعلام نمی‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *