مجله سیمدخت
0

بازگشت میمون‌ها: واکنش منتقدان به فیلم Kingdom of the Planet of the Apes

بازگشت میمون‌ها: واکنش منتقدان به فیلم Kingdom of the Planet of the Apes
بازدید 27

منتقدان واکنش‌های اولیه خود از فیلم جدید مجموعه سیاره میمون‌ها را به اشتراک گذاشتند.

با توجه به آخرین اخبار سینمایی و تلویزیونی، منتقدان نخستین نظرات خود را درباره فیلم Kingdom of the Planet of the Apes منتشر کرده‌اند و این فیلم را بسیار ستوده‌اند. بیشتر منتقدان به ستایش از مناظر و جلوه‌های ویژه بی‌نظیر و دیدنی، قدرت کارگردانی ویس بل، و داستان دوران بلوغ زیبای آن اشاره کرده‌اند. هرچند، نقدهای اصلی فیلم هنوز منتشر نشده‌اند و ارزیابی نهایی زود است، اما سه‌گانه قبلی سیاره میمون‌ها توانسته بودند توجه منتقدان و تماشاگران را به خود جلب کنند. با توجه به تریلرها و واکنش‌های اولیه مثبت، امیدواری‌های زیادی درباره فیلم چهارم سیاره میمون‌ها مطرح شده است.

بازگشت میمون‌ها: واکنش منتقدان به فیلم Kingdom of the Planet of the Apes

رویدادهای فیلم “پادشاهی سیاره میمون‌ها”، تقریباً ۳۰۰ سال پس از حوادث فیلم “جنگ برای سیاره میمون‌ها” رخ می‌دهد و این فیلم به عنوان آغاز یک حماسه جدید در دنیای سیاره میمون‌ها شناخته می‌شود. اخیراً، نخستین نمایش فیلم “پادشاهی سیاره میمون‌ها” برگزار شده و منتقدان نظرات اولیه خود را اعلام کرده‌اند. گریفین شیلر از فیلم Speak در تمجید از کارگردانی وس بل اظهاراتی داشته و از فیلم “ستاره‌های جنگ: قسمت چهارم – امید جدید” به عنوان مقایسه‌ای برای کیفیت فیلم “پادشاهی سیاره میمون‌ها” استفاده کرده است. او اینگونه توصیف کرده است: “میمون‌ها در زیر کارگردانی فوق‌العاده وس بل، هرگز به این اندازه قوی نبوده‌اند! این ادامه مهیج و پیچیده‌ی میراث سزار نه تنها یک شاهکار بصری است، بلکه یک اپیک غنی از ‘حقیقت و دروغ’ و ‘دانش و قدرت’ است. این یک جشن بصری است به تمام معنا و به عنوان ‘یک امید جدید’ برای فرهنگ سیاره میمون‌ها بیان می‌شود.”

بازگشت میمون‌ها: واکنش منتقدان به فیلم Kingdom of the Planet of the Apes

پری نمیروف از رسانه Collider، مجموعه چهار فیلمی سیاره میمون‌ها را به‌عنوان یکی از بهترین ریبوت‌های موجود در سینما ارزیابی کرده و به وس بل بابت تسلط بسیار بالایش در جلوه‌های ویژه اعتبار بخشیده است؛ چراکه باعث شده فیلم شگفت‌انگیزی را به نمایش بگذارد. او اظهار کرده: “از سه فیلم Rise، Dawn، War و اکنون Kingdom of the Planet of the Apes، این مجموعه یکی از بهترین ریبوت‌ها در فرانچایزهای موجود است. همان‌طور که انتظار می‌رفت، کسی بهتر از وس بل برای این قسمت وجود نداشت. البته که جادوگران WETA [شرکت سازنده جلوه‌های ویژه] نقش بزرگی در این قسمت داشته‌اند، اما باز هم شکی نیست که مهارت شخصی وس بل در خلق جلوه‌های ویژه، نقش بسیاری در باورنکردنی به‌نظر رسیدن این فیلم داشته است.”

ژرمن لوسیه، منتقد رسانه Gizmondo، ارزش زیادی را برای انجام غرورآمیز حماسه میمون‌ها به‌خوبی از پس انجام حماسه میمون‌ها برآمده این فیلم قرار داده و همچنین انتقادات جزئی هم از آن بیان کرده است: “پادشاهی سیاره میمون‌ها به‌خوبی از پس انجام حماسه میمون‌ها برآمده است و شامل یک ماجراجویی گسترده با اجراها و جلوه‌های فوق‌العاده می‌شود. این فیلم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که از نظر موضوعی آن را مبهم می‌کند و من همچنین پایان‌بندی‌اش را دوست نداشتم، اما این‌ها برای یک فیلم جذاب و لذت‌بخش، مشکلات جزئی هستند.”

بازگشت میمون‌ها: واکنش منتقدان به فیلم Kingdom of the Planet of the Apes

کیتلین تایرل از ScreenRant، کارگردانی وس بل در فیلم جدید سیاره میمون‌ها را بسیار عالی توصیف کرده و اظهار کرده که او در این فیلم موفق به برجسته کردن شخصیت‌ها، جلوه‌های ویژه بصری و خطوط داستانی برجسته شده است و این ارتباط را با سه فیلم قبلی این مجموعه برقرار کرده است. او گفته است: “وس بل با ایجاد یک داستان متقاعدکننده و شخصیت‌های پیچیده، جلوه‌های بصری خیره‌کننده و خطوط داستانی جذاب، موفق به جان دادن به پادشاهی سیاره میمون‌ها شده است! [کاراکترهای] نوا، می و پراکسیموس سزار فوق‌العاده بودند!”

مت نگلیا از تجربه فوق‌العاده تماشای فیلم Kingdom of the Planet of the Apes صحبت کرده و اعتبار ویژه‌ای به بازیگران این قسمت اهدا کرده است. او این فیلم را دارای بهترین جلوه‌های ویژه از زمان اکران Avatar: The Way of Water می‌داند و اظهار کرده است: “عجب روز معرکه‌ای بود! فیلم پادشاهی سیاره میمون‌ها یک شروع قدرتمند دیگر در این مجموعه است. از دیدن این فیلم بسیار لذت بردم، حتی در مقایسه با سه‌گانه عالی این مجموعه باز هم من را به هیجان واداشت.

وس بل با عقلانیت وقت خود را صرف ساخت وضعیت و شرایط این سیاره می‌کند که نسل‌های بعد از آخرین فیلم اتفاق افتاده و در طول فیلم بررسی می‌کند که چگونه افسانه مسیح‌وار سزار، همزمان در دو جهت خیر و شر گسترش پیدا کرده است. همچنین ما را طوری با شخصیت‌های جدید آشنا می‌کند که واقعا به آن‌ها اهمیت بدهیم. اوون تیگ، کوین دورند و پیتر میکون همگی اجراهای به‌یادماندنی ارائه می‌دهند. این یک شاهکار بصری فوق‌العاده است با بهترین جلوه‌های ویژه بصری که در یک فیلم از زمان اکران Avatar: The Way of Water دیده شده است، و این در حالی رخ می‌دهد که هرگز از هسته‌ی احساسی خود نزول نمی‌کند.”

بازگشت میمون‌ها: واکنش منتقدان به فیلم Kingdom of the Planet of the Apes

فیلم Kingdom of the Planet of the Apes قرار است در تاریخ ۲۴ مه (۴ خرداد) به نمایش درآید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *