مجله سیمدخت
0

احتمال بازگشت کوجیما به Metal Gear؛ شایعه یا واقعیت؟

احتمال بازگشت کوجیما به Metal Gear؛ شایعه یا واقعیت؟
بازدید 30

تهیه‌کننده مجموعه Metal Gear می‌گوید که همکاری دوباره با هیدئو کوجیما و سایر اعضای تیم برای او به مانند یک رؤیا است.

نوریاکی اوکامورا، تهیه‌کننده سری Metal Gear در استودیوی کونامی، در یک استریم زنده‌ی ژاپنی روز جمعه از علاقه‌اش به همکاری مجدد با تیم کوجیما صحبت کرد. او همچنین اشاره کرد که احتمالاً کوجیما و همکاران سابقش چنین حسی ندارند. کوجیما در سال ۲۰۱۵ پس از عدم توافق بر سر بازی Metal Gear Solid 5 از کونامی جدا شد.

در حالی که کوجیما هنوز هم درباره بازی‌های متال گیر اظهار نظر می‌کند، دیگر هیچ کنترلی روی آینده‌ی این مجموعه ندارد. با این حال، به نظر می‌رسد که در این سال‌ها تنش بین دو طرف تا حد زیادی کاهش یافته است. اوکامورا درباره احتمال همکاری مجدد با تیم توسعه‌دهندگان این مجموعه گفت:

«من در جایگاهی نیستم که بتوانم از طرف کسی خارج از شرکت صحبت کنم و نمی‌توانم حدس بزنم که چه حسی درباره این موضوع دارند، اما از دیدگاه خودم، هیچ چیزی بهتر از همکاری دوباره با آقای کوجیما و سایر اعضای تیم نیست. اگر چنین احتمالی وجود داشته باشد، برای من مانند یک رویا خواهد بود. البته بسیاری از ما از آن مسائل گذشته‌ایم و اکنون تعهدات جدیدی داریم که به آن‌ها پایبندیم. این واقعیت حال حاضر ما است و نمی‌توانیم امیدوار باشیم که دوباره همه با ما همکاری کنند یا خودمان را کاملاً به آن‌ها وابسته کنیم.»

احتمال بازگشت کوجیما به Metal Gear؛ شایعه یا واقعیت؟

او در ادامه افزود: «فکر نمی‌کنم به نفع ما باشد که از دیگران چنین انتظاری داشته باشیم. بنابراین تلاش می‌کنم انتظارات را از آنچه که هم‌اکنون در حال ساخت آن هستیم برآورده کنیم. این کار بر عهده ماست و مسئولیت انجام آن به بهترین نحو بر دوش ما قرار دارد.»

به گفته اوکامورا، بسیاری از اعضای تیم اصلی توسعه‌دهندگان Metal Gear Solid 3: Snake Eater در حال حاضر روی نسخه ریمیک آن کار می‌کنند. همچنین، بیشتر افرادی که از بیرون استودیو روی این پروژه کار می‌کنند، به تیم Virtuos تعلق دارند.

اوکامورا خود تهیه‌کننده بسیاری از بازی‌های اسپین‌آف مجموعه متال گیر بود، از جمله Metal Gear Acid 2، Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel، Metal Gear Solid: Portable Ops، Metal Gear Solid: Portable Ops Plus و Metal Gear Survive.

او در ادامه صحبت‌هایش اظهار داشت که کوجیما و تیم توسعه‌دهندگان اصلی این مجموعه، برای نسخه ریمیک Metal Gear Solid 3 نیز اعتبار ساخت نسخه اصلی را دریافت خواهند کرد. او افزود: «نام این افراد در بازی Master Collection نیز ذکر شده بود و در Metal Gear Solid Delta: Snake Eater نیز حتماً به نقش آن‌ها در نسخه اصلی بازی اشاره خواهد شد. آن‌ها جزء مهمی از این بازی‌ها بودند و قطعاً این مسئله در نظر گرفته می‌شود.»

احتمال بازگشت کوجیما به Metal Gear؛ شایعه یا واقعیت؟

کونامی قبلاً اعلام کرده بود که هیدئو کوجیما در نسخه ریمیک بازی Metal Gear Solid 3 هیچ نقشی نخواهد داشت. کوجیما و استودیوی او در حال حاضر برنامه‌های شلوغی برای آینده‌ی کاری خود دارند، از جمله بازی‌هایی مانند Death Stranding 2 و OD، همچنین پروژه‌ی آی‌پی جدیدی که برای پلی‌استیشن در دست ساخت است، و همچنین فیلم Death Stranding که یکی از پروژه‌های فعال این تیم محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید