مجله سیمدخت
0

تاکسی‌های سیاه لندن، به سوی آینده‌ای سبز

تاکسی‌های سیاه لندن، به سوی آینده‌ای سبز
بازدید 14

خودروهای الکتریکی در حال حاضر حدود نیمی از فهرست تاکسی‌های معروف و سیاه شهر لندن را تشکیل می‌دهند، که اکثر آن‌ها از تولیدات شرکت LEVC هستند. به گزارش LEVC، اکنون نیمی از فلیت تاکسی سیاه لندن تاکسی‌های الکتریکی هستند. بر اساس آمار اخیر، از میان ۱۴,۶۹۰ تاکسی مجاز در این شهر، ۷,۹۷۲ دستگاه از نوع الکتریکی هستند که بیشترین تعداد آن‌ها توسط شرکت LEVC به برند جیلی تولید شده‌اند. در واقع، تعداد این خودروها در طول ماه گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

هلن چپمن، نماینده سازمان حمل و نقل لندن، اظهار داشته است: “دستیابی به این نقطه عطف نتیجه‌ای مثبت از تلاش‌های لندن برای تحول به یک شهر سبزتر و محیط‌زیست دوستانه است. تاکسی‌های سیاه لندن به عنوان نمادهایی از شهرها در سراسر جهان شناخته می‌شوند و افتخار می‌کنیم که بسیاری از رانندگان این تاکسی‌ها به بهبود کیفیت هوای شهر کمک می‌کنند.”

رانندگان جدید تاکسی در لندن دیگر امکان انتخاب ندارند. از سال ۲۰۱۸، TfL قانونی را اجرا کرده است که تمام تاکسی مجاز در لندن را ملزم به داشتن صفر آلایندگی می‌کند. حتی رانندگانی که قبلاً مجوز تردد در لندن را داشته‌اند، تشویق به استفاده از خودروهای الکتریکی شده‌اند. از سال ۲۰۲۰ به بعد، تاکسی با آلایندگی بالا مجبور به پرداخت ۱۲٫۵ پوند به ازای هر روز فعالیت در مناطق مرکزی شهر شده‌اند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ تاکسی در لندن تعهد دارند که تا سال ۲۰۲۵ ناوگان خود را به طور کامل به سیستم برقی منتقل کنند. ادیسون لی، به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور در شهر، اعلام کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۳ به این هدف دست یافته خواهد شد. تاکسی‌های سیاه لندن اغلب به صورت مستقل اداره می‌شوند و طبق مقررات سختگیرانه‌ی سازمان حمل و نقل لندن (TfL) مجوز‌های لازم را دریافت کرده‌اند.

اوبر نیز به تازگی اعلام کرده است که تاکسی‌های سیاه لندن به پلتفرم خود افزوده می‌شوند. هرچند برخی از رانندگان در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، اما این اقدام با انتقادات زیادی مواجه شده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *