مجله سیمدخت
0

حمله هکری بزرگ به سیستم‌های مالی، خسارت ۳٫۵ تریلیون دلاری

بازدید 19

تحلیل‌ها نشان می‌دهند که یک حمله سایبری گسترده به سیستم‌های مالی ممکن است به دنیا هزینه‌ی بالغ بر ۳٫۵ تریلیون دلار برساند. شرکت بیمه بریتانیایی Lloyd’s of London در یک گزارش هشداردهنده اعلام کرده است که حمله سایبری به سیستم‌های پرداخت ممکن است هزینه‌ی سنگینی را به اندازه‌ی ۳٫۵ تریلیون دلار به دنیا وارد کند و بخش قابل توجهی از این هزینه با بیمه قابل پوشش نیست.

پیش‌بینی‌های Lloyd’s of London نشان می‌دهد که در یک بازه زمانی پنج‌ساله، حمله سایبری سنگین می‌تواند به ایالات متحده ضرری بالغ بر ۱٫۱ تریلیون دلار وارد کند. این سناریوی ریسک سیستمی که با همکاری مرکز مطالعات ریسک دانشگاه کمبریج تدوین شده است، پیش‌بینی می‌کند که چنین حمله‌ای باعث “اختلال گسترده در تجارت جهانی” خواهد شد.

گزارش می‌دهد که همبستگی سیستم‌های سایبری در سراسر جهان به این معناست که هیچ حوزه‌ای نباید به تنهایی در برابر خطرات ایستادگی کند، و اشتراک گذاشتن جدیدترین دانش، تخصص و نوآوری‌ها بین دولت‌ها و صنایع مختلف ضروری است.

Lloyd’s of London اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۲ حق بیمه مکتوب به بیش از ۹ میلیارد دلار رسیده و پیش‌بینی می‌شود که این عدد تا سال ۲۰۲۵ به ۱۳ تا ۲۵ میلیارد دلار افزایش یابد. تحلیلگران معتقدند که برخی از شرکت‌ها نگران‌اند که بیمه‌های سایبری در زمان جنگ نتوانند حمایت لازم را ارائه دهند، که این موضوع برخی از آنان را از تهیه‌ی بیمه‌های سایبری منصرف می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *