مجله سیمدخت
0

قطعی گسترده اینترنت و موبایل در استرالیا، ناشی از آپدیت نرم‌افزاری

قطعی گسترده اینترنت و موبایل در استرالیا، ناشی از آپدیت نرم‌افزاری
بازدید 15

اپراتور Optus استرالیا، که تحت مالکیت Singtel واقع است، شبکه موبایل خود را به‌روز کرد ولی این اقدام منجر به یک قطعی گسترده شد. شرکت مخابراتی Optus اعلام کرد که تغییرات در اطلاعات مسیریابی، پس از اعمال به‌روزرسانی نرم‌افزاری، باعث انقطا در دسترسی به خدمات موبایل برای ۴۰ درصد از جمعیت استرالیا شده است.

به گزارش رویترز، در تاریخ ۸ نوامبر، بیش از ۱۰ میلیون نفر به مدت ۱۲ ساعت با مشکلات ارتباطی روبرو شدند، که این موضوع باعث انعکاس ناخوشایندی و ناامیدی در میان مشتریان Optus، که زیر مالکیت Singtel است، گردید. قطعی گسترده در شبکه موبایل استرالیا همچنین نگرانی‌های زیادی درباره زیرساخت‌های مخابراتی به وجود آورد.

Optus اعلام کرد که بر اساس تحقیقات ابتدایی، تغییرات در مسیریابی شبکه به علت به‌روزرسانی نرم‌افزاری باعث مشکلات گسترده قطعی شده است. شرکت افزود که تغییرات در اطلاعات مسیریابی در چندین لایه از شبکه اعمال شدند و روترهای کلیدی که قادر به تحمل چنین تغییراتی نبودند، با مشکل مواجه شدند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط Optus، ابعاد گسترده پروژه‌ی اتصال مجدد روترها به حدی بزرگ بود که در برخی حالات، این شرکت مضطر به اتخاذ اقدامات فیزیکی برای اتصال دوباره یا ری‌ست کردن تعدادی از روترها بود. این اقدامات نیازمند اعزام نیروهای متخصص به برخی مناطق شد و مقیاس وسیع این پروژه باعث افزایش مدت زمان تحقیقات درباره علت دقیق انقطا شد.

Optus اعلام کرد که به‌منظور جلوگیری از تکرار این نقص، تغییراتی در ساختار شبکه‌ای خود اعمال کرده است. این اقدامات طراحی شده‌اند تا از مشکلات مرتبط با اتصال مجدد روترها پیشگیری شود و پایداری سیستم بهبود یابد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *