مجله سیمدخت
0

مدیتیشن و ورزش، دو کلید طلایی برای سلامت روان

مدیتیشن و ورزش، دو کلید طلایی برای سلامت روان
بازدید 54

مقاله جدیدی تازه منتشر شده است که به استدلال جدیدی پیرامون ترکیب ذهن آگاهی (مدیتیشن) با ورزش به عنوان یک کلید برای مدیریت استرس اشاره دارد.

به گزارش خبرنگار مهر از منبع مدیسن نت، نتایج ۳۵ مطالعه با بیش از ۲۲۰۰ نفر نشان داده است که افرادی که به طور همزمان در فعالیت ورزشی مشغول به فعالیت می‌شوند و همچنین مدیتیشن ذهن آگاهی را انجام می‌دهند، با کاهش نگرانی، استرس، اضطراب و افسردگی مواجه می‌شوند نسبت به کسانی که فقط یکی از این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند.

ماشا رمسکار، محقق ارشد از دانشگاه بث انگلستان، توضیح داد: “مدیتیشن ذهن آگاهی که در آن افراد به حضور در لحظه تمرکز می‌کنند، می‌تواند افراد را در پذیرش بهتر ورزش با ایجاد انگیزه یاری دهد.”

این تحقیقات نشان می‌دهد که ذهن‌آگاهی به ما کمک می‌کند تا قدرت‌های روان‌شناختی مورد نیاز برای ورزش و هماهنگی بیشتر با بدن خود را آموزش دهیم، و همچنین جذابیت ورزش را افزایش داده و باعث می‌شود تا فواید آن را بهتر درک کنیم.

رمسکار افزود: “این رویکرد ممکن است باعث شود که هوشیارتر به سبک زندگی خود نگاه کنیم، کمتر قضاوت کنیم و بیشتر کمبودهای خود را بپذیریم، که می‌تواند به ایجاد عادات سالم در زندگی منجر شود.”

تا کنون، تحقیقات نشان داده‌اند که ورزش و ذهن‌آگاهی به طور جداگانه با بهبود سلامت روان مرتبط هستند، اما این تحقیق یکی از نخستین بررسی‌هاست که نشان می‌دهد چگونه ترکیب این دو می‌تواند بهبود بخش باشد.

برای تأیید این شواهد، محققان به بررسی مطالعات قبلی پرداختند که از فعالیت بدنی و مراقبه ذهن آگاهی به عنوان ابزارهای بهبود سلامت روان استفاده کرده بودند.

این بررسی نشان داد که این ترکیب به طور مؤثر افسردگی، اضطراب و استرس را در مقایسه با گروه‌های کنترل کاهش می‌دهد و نسبت به گروه‌هایی که تنها به ورزش یا مدیتیشن مشغول بودند، اثربخش‌تر بود.

محققان در حال حاضر برنامه ریزی برای انجام یک کارآزمایی بالینی بزرگتر هستند تا تأثیر ترکیب ذهن آگاهی و ورزش را بیشتر بررسی کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *