مجله سیمدخت
0

مایکروسافت، ارزشمندترین شرکت جهان شد

مایکروسافت، ارزشمندترین شرکت جهان را از اپل برداشت.
بازدید 53

به گزارش بلومبرگ، در جلسه معاملات روز جمعه، مایکروسافت با افزایش 1 درصدی، قیمت سهام خود را به 388.47 دلار ارتقا داد و ارزش بازار خود را به 2.89 تریلیون دلار افزایش داد. از سوی دیگر، اپل با رشد 0.2 درصدی، ارزش بازار خود را به 2.87 تریلیون دلار رساند. با این تغییرات، این بار اولین بار از نوامبر 2021 است که مایکروسافت با ارزش بازار بالاتر از اپل در یک روز معاملاتی به پایان می‌رسد.

دیوید کاتز، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت Matrix Asset Advisors، اظهار کرد: «مقایسه این دو شرکت نشان می‌دهد که عملکرد مایکروسافت در نمایش رشد درآمدها بهتر بوده و همچنین با استفاده از هوش مصنوعی نقشه راه روشن‌تری برای آینده‌اش دارد. این شرکت به خوبی نشان داده است که چگونه می‌تواند با استفاده از این فناوری، رشد خود را تسریع داده و اهداف درازمدت خود را بهبود بخشد.»

سرمایه‌گذاران به آینده مایکروسافت بیشتر از اپل امید دارند

مایکروسافت، ارزشمندترین شرکت جهان شد

با توجه به نگاه نسبتاً منفی بازار وال استریت نسبت به اپل، احتمالاً مایکروسافت قادر خواهد بود برتری خود را نسبت به این شرکت کوپرتینو حفظ کند. میانگین پیش‌بینی قیمت در 12 ماه آینده برای این شرکت، با رشد 12 درصدی، از رشد احتمالی اپل کمی بیشتر است. با این نسبت رشد، ارزش بازار سازنده ویندوز به بیش از 3 تریلیون دلار خواهد رسید.

مایکروسافت و اپل به تنهایی به‌عنوان دو وزنه سنگین اصلی در شاخص S&P 500 شناخته می‌شوند و با هم حدود 14 درصد از وزن این شاخص را تشکیل می‌دهند. شرکت‌های دیگر از جمله آرامکو عربستان با ارزش بالغ بر 2 تریلیون دلار، در رده‌های بعدی قرار دارند. ارزش بازار شرکت‌های فناوری دیگر مانند آلفابت، آمازون و انویدیا همگی بیش از 1 تریلیون دلار است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *