مجله سیمدخت
0

دستیار هوش مصنوعی Copilot با کلید اختصاصی به لپ‌تاپ‌ها می‌آید

دستیار هوش مصنوعی Copilot با کلید اختصاصی به لپ‌تاپ‌ها می‌آید
بازدید 87

مایکروسافت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ را به عنوان سال تبدیل کامپیوترها به دستگاه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی اعلام کند. این شرکت نیاز به اعمال تغییراتی در کیبوردهای لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی دارد تا این هدف را دست یابد. بر اساس این نقطه نظر، مایکروسافت قصد دارد تغییراتی در کیبوردها اعمال کرده و کلید Copilot را به صفحه کلید کامپیوترها و لپ‌تاپ‌ها افزوده و این اقدام را به عنوان آغازی جهت دسترسی سریع‌تر کاربران به قابلیت‌های این دستیار هوش مصنوعی اعلام کند.

کلید Copilot به عنوان اولین تغییر بزرگ در طراحی صفحه‌کلید ویندوز PC در سه‌دهه‌ی اخیر معرفی می‌شود. یوسف مهدی، مدیر ارشد بازاریابی مایکروسافت، در یک پست وبلاگ اعلام کرد: “تقریباً ۳۰ سال پیش ما کلید ویندوز را به کیبورد کامپیوترهای شخصی اضافه کردیم، کلیدی که به کاربران کمک می‌کرد با رایانه‌های خود بهتر ارتباط برقرار کنند. افزودن کلید Copilot به نظر ما یک لحظه مهم و تحولی در مسیر توسعه ویندوز است، زیرا این نقطه ورود به دنیای هوش مصنوعی در کامپیوترهای شخصی را نشان می‌دهد.”

کلید کوپایلت به عنوان جایگزین کلید منو (کلید برنامه) در کنار کلید ویندوز قرار می‌گیرد. این کلید در اکثر کیبوردها، در کنار ALT سمت‌راست قرار می‌گیرد و موقعیت دقیق آن با توجه به نیاز شرکت‌های تولیدکننده و بازارهای مختلف احتمالاً کمی متفاوت خواهد بود. با استفاده از فشردن کلید کوپایلت، کاربران به راحتی می‌توانند دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت را فعال کرده و از ویژگی‌های مختلف آن بهره‌مند شوند.

اگر هنوز از ویندوز کوپایلت استفاده نکرده‌اید، با فشردن کلید Copilot روی کیبورد، به بخش جستجوی ویندوز هدایت خواهید شد و کلید ویندوز همچنان منوی استارت را نمایش خواهد داد، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت این امکان را فراهم خواهد کرد که کلید جدید کوپایلت با سایر کلیدها ترکیب شود یا خیر.

مایکروسافت اعلام کرده است که اولین رایانه‌هایی که این کلید روی کیبورد آن‌ها ارائه خواهد شد، احتمالاً در انتهای این ماه و یا در اوایل بهار در دسترس قرار خواهند گرفت. همچنین، مدل‌های بعدی لپ‌تاپ‌های مایکروسافت سرفیس نیز به این کلید جدید مجهز خواهند شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *