مجله سیمدخت
0

مایکروسافت پشتیبانی از ویژوال استودیو برای مک را متوقف می‌کند

بازدید 31

خبرنگار: مطابق اعلام رسمی شرکت مایکروسافت، پشتیبانی از نسخه‌ی مک ویژوال استودیو در سال آینده به پایان می‌رسد. این اعلان نشان می‌دهد که شرکت قصد دارد به‌زودی پشتیبانی از نسخه‌ی مک بوک ویژوال استودیو یا همان Visual Studio for Mac را متوقف کند. آخرین نسخه از این نرم‌افزار که روی پلتفرم مک عرضه شده است، تا ماه آگوست سال ۲۰۲۴ تحت حمایت و پشتیبانی مایکروسافت قرار خواهد گرفت.

در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی، مایکروسافت اعلام کرده است که تمامی تلاش و منابع خود را برای بهینه‌سازی نرم‌افزارهای Visual Studio و Visual Studio Code اختصاص خواهد داد و دیگر هیچ توسعه‌ی جدیدی از فریم‌ورک‌ها، ران‌تایم‌ها و زبان‌ها به نسخه‌ی مک ویژوال استودیو افزوده نخواهد شد. با این حال، شرکت تعهد کرده است که در طی دوازده ماه آینده به انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی برای این نسخه ادامه خواهد داد.

ویژوال استودیو ۲۰۲۲ با انجام یک بازطراحی گسترده در نسخه مک منتشر شد. این به‌روزرسانی شامل تغییرات مهمی در رابط کاربری بومی و بهینه‌سازی‌هایی برای پشتیبانی از پردازنده اپل سیلیکون نیز بود. همچنین، نسخه مک این نرم‌افزار به‌طور کامل به معماری ۶۴ بیتی منتقل شد. شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار ویژوال استودیو را برای سیستم‌های عامل مک عرضه کرد.

از جانب دیگر، مایکروسافت به کاربران مک توصیه می‌کند که پس از پایان دوره پشتیبانی، برای بهره‌برداری از ویژوال استودیو، از ماشین‌های مجازی یا سرویس‌های ابری استفاده نمایند. در صورت تمایل، گزینه‌ی دیگری نیز در دسترس است که از نرم‌افزار Rider استفاده نمایید. با اینکه پشتیبانی از ویژوال استودیو در آینده قطع می‌شود، اما نرم‌افزار ویژوال استودیو کد به‌طور موقت همچنان برای کاربران مک قابل دسترسی خواهد بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *