مجله سیمدخت
0

مایکروسافت با تبلیغات خودسرانه، باعث نارضایتی کاربران شده

مایکروسافت با تبلیغات خودسرانه، باعث نارضایتی کاربران شده
بازدید 14

پیام‌های مایکروسافت در مرورگر Edge، تلاش می‌کنند تا کاربرانی که از موتور جست‌وجوی گوگل استفاده می‌کنند را به استفاده از بینگ هدایت نمایند. با ارائه پاپ‌آپ‌های مختلف در وبگاه‌ها، مایکروسافت تلاش دارد تا کاربران ویندوز را به استفاده از محصولات دیگر خود، از جمله بینگ، تشویق کند.

اگرچه ویندوز و آفیس در دسته‌بندی خودشان پیشرو هستند، اما بینگ نتوانسته است از نظر تعداد کاربر به موتور جست‌وجوی گوگل نزدیک شود. حتی با اضافه‌کردن هوش مصنوعی نیز، مایکروسافت نتوانسته است این فاصله را کاهش دهد.

مایکروسافت به دنبال جذب کاربران بیشتر به بینگ است و این محصول را به طور مداوم در معرض دید کاربران ویندوز قرار می‌دهد که به عنوان آزاردهنده‌ای برای آنها تلقی می‌شود.

برد سمز، توسعه‌دهنده Stardock، در ایکس خود گزارش داده است که حالا ردموندی‌ها پاپ‌آپی به کاربران مرورگر Edge که گوگل را به عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض خود انتخاب کرده‌اند، نشان می‌دهند.

پاپ‌آپ مایکروسافت به کاربران گوگل پیشنهاد می‌دهد به بینگ منتقل شوند، اما بسیاری از آن‌ها تمایلی ندارند که به‌جای موتور جست‌وجوی پرطرفدار جهان، از محصول جدید مایکروسافت استفاده کنند.

این اولین بار نیست که مایکروسافت با کمپین‌های بازاریابی نادرست، کاربرانش را ناخوشایند می‌کند. این شرکت به انواع روش‌ها، کاربران ویندوز را به استفاده از مرورگر و موتور جست‌وجوی خود که هر دو سهم بازار کمی دارند، تشویق می‌کند.

قبلاً اتهاماتی به مایکروسافت وارد شده بود که تنظیمات پیش‌فرض ویندوز را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که حتی در صورت حذف دستی، آیکون مرورگر اج را در دسکتاپ نمایان می‌سازد.

مایکروسافت سعی فراوانی داشته است تا با افزودن ویژگی‌های متعدد هوش مصنوعی، قابلیت‌های بینگ را بهبود بخشد.

ماه گذشته، مایکروسافت ویژگی جدید کپشن هوش مصنوعی (AI Captions) را معرفی کرد که به کاربران کمک می‌کند تا به‌راحتی خلاصه‌ای از نتایج جست‌وجوی خود را بخوانند. چند روز پیش از این معرفی، مایکروسافت نام Copilot را به Bing Chat و سایر محصولات هوش مصنوعی خود داد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *