مجله سیمدخت
0

اج، ترجمه ویدیو را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد

اج، ترجمه ویدیو را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد
بازدید 15

با استفاده از قابلیت ترجمه‌ی ویدیو در مرورگر اج، می‌توانید ویدیوها را به زبان‌های مختلف تماشا کنید و از محتوای تولیدشده به زبان‌های دیگر بهره‌مند شوید. اینکه چه ویژگی‌هایی را در مرورگر وب خود ترجیح می‌دهید، تا حد زیادی به ترجیحات و کاربردهای شما بستگی دارد. اگر جست‌وجوی محتوای ویدیویی به زبان‌های مختلف یکی از کاربردهای شما باشد، به‌زودی دلایل بیشتری برای علاقه به اج خواهید داشت؛ زیرا مایکروسافت در حال کار روی قابلیت ترجمه‌ی ویدیو برای مرورگر وب اج خود است.

Leopeva64، افشاگری معروف در ایکس (توییتر سابق)، اعلام کرد که ویژگی ترجمه‌ی خودکار اج به کاربر اجازه می‌دهد ویدیوهایی به زبان‌های مختلف را تماشا و درک کند. به‌عبارت دیگر، این مرورگر قادر است محتوای ویدیو را به زبان مدنظرتان ترجمه کند.

اج، ترجمه ویدیو را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد

در حال‌حاضر، مایکروسافت به آزمایش قابلیت ترجمه‌ی ویدیو در مرورگر اج پرداخته و این ویژگی را در نسخه‌ی Canary ارائه می‌دهد، که از چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و روسی پشتیبانی می‌کند. این ویژگی ممکن است به سرویس ترجمه‌ی زیرنویس‌ها در یوتیوب شباهت داشته باشد.

خوشبختانه، اطلاعات مختصری از نحوه‌ی عملکرد این قابلیت ترجمه‌ی ویدیو در مرورگر اج موجود است. هنگامی که در حال تماشای ویدیو به زبان خارجی هستید، با برداشتن ماوس به ویدیو، گزینه‌ی “Translate” نمایش داده می‌شود.

با کلیک بر روی این گزینه، می‌توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید تا زیرنویس ویدیو به همان زبان نمایش داده شود. این ویژگی به کاربران از سرتاسر جهان امکان دسترسی به ویدیوهای زبان‌های مختلف را می‌دهد و به مرورگر اج یک مزیت بسیار رقابتی و جذاب افزوده خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *