مجله سیمدخت
0

مایکروسافت تجزیه و تحلیل داده‌ها در اکسل را با پایتون ساده می‌کند

بازدید 35

مایکروسافت به تازگی ویرایشگر پایتون را به نرم‌افزار اکسل افزوده است. این ابزار برای نوشتن کدهای پیچیده طراحی شده و در حال حاضر به عنوان یک افزونه در دسترس کاربران قرار دارد.

کمتر از یک ماه پیش، مایکروسافت اعلام کرد که پشتیبانی از زبان برنامه‌نویسی پایتون را به اکسل اضافه می‌کند. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند از قدرتمندی زبان پایتون به همراه فرمول‌های معمول اکسل برای تجزیه و تحلیل داده‌ها بهره‌برندارند. این تصمیم با استقبال گسترده کاربران مواجه شد و به منظور بهره‌برداری حداکثری از این امکانات، مایکروسافت ویرایشگر پایتون را به نرم‌افزار آفیس اضافه کرد.

عنوان “ویرایشگر پایتون” توسط اعضای تیم Excel Labs در مایکروسافت گاراژ انتخاب شده است. گاراژ مایکروسافت محیطی است که در آن کارمندان از بخش‌های مختلف شرکت تشویق به ایجاد نرم‌افزارهای آزمایشی و جدید می‌شوند که ممکن است در آینده به نرم‌افزارهای مستقل یا درون نرم‌افزارهای دیگر تبدیل شوند.

ویرایشگر پایتون تجربه نزدیکی به کدنویسی در محیطی شبیه به Visual Studio را ارائه می‌دهد. در واقع، این ویرایشگر در برخی جنبه‌ها با محیط توسعه یادشده تطابق دارد، از جمله برجسته‌نمایی دستورات، اینتلی‌سنس (IntelliSense)، تکمیل خودکار کد و قالب‌بندی صحیح.

یکی از مزایای دیگر این ویرایشگر این است که به کاربر این امکان را می‌دهد که در هر مرحله‌ای از اجرا اشکال‌زدایی کد را انجام دهد و نتیجه را نمایش دهد. این ویرایشگر به خصوص برای اسکریپت‌نویسی پیچیده طراحی شده است و محیطی مناسب برای حالت برنامه‌نویسی سنتی‌تر نیز فراهم می‌کند.

برنامه‌نویس می‌تواند تغییراتی را در کد پایتون خود در مراحل مختلف ایجاد کند و تا زمانی‌که تأیید نکرده‌ است، این تغییرات به داده‌ها اعمال نمی‌شوند. این ویژگی باعث کاهش احتمال اشتباهات در حین نوشتن کد می‌شود.

در حال حاضر، ویرایشگر پایتون به عنوان یک افزونه از Excel Labs در فروشگاه افزونه‌ها در دسترس است. هر کسی می‌تواند از این افزونه استفاده کند تا زمانی که پایتون در اکسل فعال است. این ابزار در حال حاضر به طور پیش‌فرض به اکسل اضافه نشده است، اما احتمالاً در آینده به عنوان یک ویژگی اصلی در اکسل ترکیب خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *