مجله سیمدخت
0

مایکروسافت ورد با قابلیت سه بعدی

مایکروسافت ورد با قابلیت سه بعدی
بازدید 15

سه نرم‌افزار اصلی از مجموعه‌ی مایکروسافت، یعنی ورد، اکسل و پاورپوینت، به‌طور رایگان برای افرادی که از هدست‌های واقعیت مجازی متا کوئست استفاده می‌کنند، در دسترس قرار گرفته‌اند. در این ارتباط، نسخه‌های واقعیت مجازی این نرم‌افزارها به‌صورت رایگان برای کاربران هدست واقعیت مجازی متا در دسترس قرار گرفته‌اند. به‌نظر می‌رسد که این نسخه‌ها از همان نسخه‌های تحت وب معمولی استفاده می‌کنند، لذا کاربران از قبل با اکثر امکانات آن‌ها آشنا هستند.

یکی از مشکلات مربوط به نسخه‌های واقعیت مجازی این برنامه‌ها، مربوط به ورود به سیستم است. با اینکه برای استفاده از این نرم‌افزارها به حساب مایکروسافت ۳۶۵ نیازی به پرداخت هزینه ندارید، اما پس از ورود به سیستم، از شما خواسته می‌شود تا رمزعبور حساب مایکروسافت خود را وارد کنید. این امکان نیز وجود دارد که با استفاده از گزینه‌های ورود با کلید امنیتی یا حساب گیت‌هاب، وارد حساب کاربری خود شوید. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران هدست‌های واقعیت مجازی احتمالاً دستگاه کیبورد بلوتوثی ندارند، آنان مجبورند اطلاعات ورود به حساب مایکروسافت خود را با استفاده از صفحه‌کلید مجازی تایپ کنند.

مایکروسافت ورد با قابلیت سه بعدی

براساس گزارش اندروید سنترال، نسخه‌ی واقعیت مجازی ورد به نظر می‌رسد که شباهت زیادی به نسخه‌ی استاندارد این برنامه دارد، و اگرچه بدون مشکل کار می‌کند، به‌طور ظاهری به‌طور خاص برای فضای واقعیت مجازی بهینه‌سازی نشده است.

در واقع، در هنگام انتخاب دکمه‌ها و ابزارهایی که ابعاد کوچکی دارند، احتمالاً با مشکلاتی مواجه خواهید شد. همچنین، تایپ متن با کیبورد واقعیت مجازی به نظر می‌رسد که زمان‌بر است.

مایکروسافت ورد با قابلیت سه بعدی

برای افزایش بهره‌وری در استفاده از نسخه‌های واقعیت مجازی ورد، اکسل و پاورپوینت، توصیه می‌شود از کیبورد و ماوس بلوتوث بهره گرفت. با این اقدام، امکانات بیشتری در استفاده از این برنامه‌ها در فضای واقعیت مجازی فراهم می‌شود. امیدواریم که تغییراتی در این نرم‌افزارها صورت گیرد تا بهبودهای لازم را در جهت بهینه‌سازی برای کار در فضای واقعیت مجازی به ارمغان آورد.

فعلاً، برنامه‌های ورد، اکسل و پاورپوینت به‌صورت رایگان از طریق فروشگاه متا کوئست قابل دانلود هستند. دارندگان کوئست، کوئست ۲، کوئست ۳ و کوئست پرو می‌توانند به راحتی این برنامه‌ها را دریافت و استفاده نمایند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *