مجله سیمدخت
0

ایکس باکس لوازم جانبی غیرمجاز را قطع می‌کند

ایکس باکس لوازم جانبی غیرمجاز را قطع می‌کند
بازدید 70

مایکروسافت به‌نظر می‌رسد تصمیم گرفته است از تاریخ ۲۱ آبان‌ماه، پشتیبانی ایکس باکس از لوازم جانبی بدون لایسنس خاص خود را متوقف کند. این تصمیم ممکن است برای دارندگان کنسول‌های بازی این شرکت به عنوان یک چالش جدید مطرح شود.

ایکس باکس، علاوه بر تولید و عرضه کنسول‌های بازی سری ایکس و سری اس، لوازم جانبی نیز مانند کنترلر، هدست و دیگر لوازم مرتبط را تولید و به بازار عرضه می‌کند. با وجود این‌ها، کاربران کنسول‌های بازی این شرکت می‌توانند از لوازم جانبی دیگر شرکت‌ها نیز استفاده کنند و تا کنون هیچ ممانعتی برای استفاده از لوازم جانبی دیگر شرکت‌ها با کنسول‌های ایکس باکس وجود نداشته است. اما به‌نظر می‌رسد مایکروسافت اکنون تصمیم گرفته است مسیر جدیدی را طی کند و به زودی کاربران ایکس باکس دیگر نمی‌توانند از لوازم جانبی سایر شرکت‌ها با کنسول‌های ایکس باکس خود استفاده کنند.

ایکس باکس لوازم جانبی غیرمجاز را قطع می‌کند

ایکس باکس لوازم جانبی غیرمجاز را قطع می‌کند

تصمیم جدید مایکروسافت: توقف پشتیبانی از لوازم جانبی سایر شرکت‌ها برای ایکس باکس

کنونی کاربران ایکس باکس بدون هیچ مشکلی می‌توانند از لوازم جانبی شرکت‌های دیگر با کنسول‌های خود استفاده کنند. ارتباطی خاصی که ممکن است با استفاده از این لوازم جانبی رخ دهد، خطای کد 0x82d60002 است که معمولاً به مشکلات جدی منجر نمی‌شود. اما از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان‌ماه) به نظر می‌رسد که این شرایط تغییر خواهند کرد و مایکروسافت قصد دارد از لوازم جانبی بدون لایسنس پشتیبانی نکند.

مایکروسافت اعلام کرده است که استفاده از این لوازم جانبی تجربه کاربری مطلوبی را ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل تصمیم به قطع پشتیبانی از آن‌ها گرفته است. کاربران دو هفته فرصت دارند تا از تاریخ مشخص‌شده لوازم جانبی خود را تعویض کنند؛ در غیر این صورت، این لوازم جانبی دیگر قابل استفاده نخواهند

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *