مجله سیمدخت
0

گوگل کروم برای میلیون‌ها گوشی اندرویدی قدیمی پایان یافت

گوگل کروم برای میلیون‌ها گوشی اندرویدی قدیمی پایان یافت
بازدید 18

نسخه ۱۲۰ مرورگر گوگل کروم و همچنین آپدیت‌های آتی این برنامه برای میلیون‌ها گوشی و تبلت اندرویدی منتشر نخواهد شد. اگر از کروم به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض روی گوشی اندرویدی خود استفاده می‌کنید، دریافت نسخه‌های جدید این برنامه به نسخه‌ی سیستم‌عامل دستگاه شما بستگی دارد. گوگل اعلام کرده است که از اندروید ۷ بالاتر، آپدیت ۱۲۰ مرورگر گوگل کروم برای گوشی‌ها و تبلت‌ها منتشر خواهد شد. بنابراین، افرادی که از اندروید ۷ استفاده می‌کنند، هشدار خواهند گرفت که نسخه‌های جدیدتر این برنامه برای دستگاه‌های آن‌ها در دسترس نیستند.

اندروید ۷ حدود هفت سال پیش عرضه شد و هنوز میلیون‌ها دستگاه از جمله مدل‌های قدیمی گوشی‌های سامسونگ و هواوی در سرتاسر جهان از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، پایان پشتیبانی از کروم برای این تعداد زیادی از کاربران تأثیر خواهد داشت.

عدم دریافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری می‌تواند به خطرات امنیتی و مشکلات سازگاری و مسائل دیگر منجر شود و همین مسئله در مورد مرورگر کروم نیز درست است. به طور واضح، با استفاده از نسخه‌های قدیمی این مرورگر، دستگاه شما به مشکلات امنیتی بیشتری در معرض خطر قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *