مجله سیمدخت
0

مصداق مدرنا mRNA کاهش ریسک مرگ در بیماران سرطان پوست

مصداق مدرنا mRNA کاهش ریسک مرگ در بیماران سرطان پوست
بازدید 55

شرکت مدرنا در مرحله 2B کارآزمایی واکسن mRNA برای درمان سرطان پوست نتایج امیدوارکننده‌ای را حاصل کرده است. این درمان، در ترکیب با ایمونوتراپی، به طریق قابل توجهی خطرات عود، متاستاز، و مرگ را نسبت به روش‌های درمانی فعلی کاهش می‌دهد. بر اساس نتایج، بیمارانی که از درمان ترکیبی با داروی مدرنا استفاده کردند، با حدود 50 درصد کاهش خطر مرگ روبه‌رو بودند. شرکت مدرنا پیش‌بینی کرده است که واکسن درمانی برای سرطان پوست ملانوما تا سال 2025 عرضه خواهد شد.

مصداق مدرنا mRNA کاهش ریسک مرگ در بیماران سرطان پوست
اگرچه تحقیقات در زمینه درمان‌های بنیادی بر اساس RNA messenger (mRNA) از سال‌ها پیش در حال انجام بوده، اما شیوع ویروس کرونا و توسعه واکسن‌های مرتبط با این بیماری، باعث افزایش سرعت تحقیقات شده است. شرکت‌های مانند مدرنا و بیون‌تک از موفقیت واکسن‌های کرونا برای درمان بیماری‌های دیگر نیز بهره‌مند شدند. از جمله این بیماری‌ها، سرطان است که شرکت مدرنا به وسیله فناوری مبتنی بر mRNA سعی در کنترل آن دارد.

آزمایش درمان سرطان پوست ملانوما با مدرنا

داروی mRNA-4157 (V940)، یک نوع درمان نئوآنتیژن فردی مخصوص به تومورهاست که با توجه به توالی DNA خاص هر بیمار طراحی می‌شود. در یک آزمایش با 157 بیمار مبتلا به ملانوما مرحله سه و چهار، اثربخشی این دارو در ترکیب با Keytruda بررسی شد. نتایج نشان دادند که استفاده مشترک از این داروها باعث 49 درصد کاهش خطر عود یا مرگ در بیماران مورد مطالعه شده و خطر متاستاز نیز 62 درصد کاهش یافته است. عوارض جانبی در دو گروه مشابه بوده و شامل خستگی، درد در محل تزریق و لرز بوده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *