مجله سیمدخت
0

هوش مصنوعی مایکروسافت، چگونه اخبار جعلی منتشر می‌کند؟

بازدید 15

گزارشی از شبکه اخباری CNN نشان می‌دهد که الگوریتم هوش مصنوعی مایکروسافت در انتشار محتوای جعلی و موارد دیگر دچار نقاط ضعف است. این گزارش به رویه‌های ارائه اخبار در مدل هوش مصنوعی مایکروسافت پرداخته و به تعدادی از مقاله‌های مشکوک اشاره می‌کند. به عنوان مثال، این چت‌بات ادعا کرده است که جو بایدن، رئیس‌ جمهور آمریکا، در سکوتی که به‌احترام قربانیان آتش‌سوزی در نظر گرفته‌شده بود، چُرت زده است. همچنین، هوش مصنوعی مایکروسافت یکی از بازیکنان NBA را به عنوان “بی‌فایده” توصیف کرده است.

اگر انسان‌ها مسئولیت بخش خبری مایکروسافت را داشتند، احتمالاً مسائل مرتبط با انتشار اخبار جعلی شناسایی می‌شد، اما سیستم هوش مصنوعی مایکروسافت، که از چند سال قبل الگوریتم‌ها را جایگزین انسان‌ها کرده است، نتوانسته است محتوای جعلی را تشخیص دهد. در واقع، بخش خبری این شرکت بیشتر به یک آزمایش انسانی شباهت دارد و به نظر نمی‌رسد یک ابزار مفید باشد.

تصمیم گیری مایکروسافت برای انتخاب هوش مصنوعی برای انتخاب و ارائه اخبار MSN، باعث شده تا گاهی اوقات با موارد عجیب و غریب مواجه شویم. به عنوان مثال، راهنمای سفر مایکروسافت که با الگوریتم‌ها ایجاد شده است، به گردشگران اتاوا پیشنهاد می‌دهد که در خیریه‌های محلی غذا بخورند.

لازم به ذکر است که مایکروسافت تنها یکی از شرکت‌هایی نیست که در محصولات خود از هوش مصنوعی بهره می‌برد؛ بلکه شبکه اخباری BBC نیز در حال انجام آزمایش‌های هوش مصنوعی است و وب‌سایت‌های مطرح دیگری همچون MacWorld از چت‌بات برای جستجو در بایگانی مقالات استفاده می‌کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *