مجله سیمدخت
0

رازگشایی از Necrosmith 2: فرانکنشتاینِ دنیای بازی‌ها

رازگشایی از Necrosmith 2: فرانکنشتاینِ دنیای بازی‌ها
بازدید 29

Necrosmith 2 یکی از آن بازی‌هاست که ممکن است در نگاه اول جذابیت چشم‌گیری نداشته باشد، اما توانایی خود را در به‌وجود آوردن وابستگی در بازیکنان نشان می‌دهد. در این مطلب، ما بازی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

Necrosmith 2

بین آثار بزرگی که انتظارشان را داریم، گاهی اوقات ما شاهد آثاری هستیم که با وجود تبلیغات فراوان و نمایش‌های جذاب، نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند. اما به جای این، برخی از بازی‌ها وارد بازار می‌شوند که به نظر می‌رسد محتوای کمی داشته باشند، اما در واقعیت قدرت جذب بازیکنان را دارند. Necrosmith 2 یکی از این بازی‌هاست که به تازگی منتشر شده و می‌تواند به مدتی بازیکنان را به خود مشغول کند و حتی آنان را به تجربه‌ی خود وابسته کند.

داستان Necrosmith 2 به نحوی خاصی روایت نمی‌شود و به نظر نمی‌رسد که تمایلی به این کار داشته باشد. شخصیت اصلی بازی یک نکرومنسر است که توانایی احیای مرده‌ها را دارد. علاوه بر چند دیالوگ محدود که هر بار با ورود به بازی پخش می‌شوند و صحبت‌هایی که بین این کاراکتر و گربه‌اش رخ می‌دهد، هیچ اطلاعات بیشتری درباره داستان وجود ندارد. اما این امر به هیچ وجه ضعفی برای این بازی به شمار نمی‌آید؛ زیرا عناصر دیگر Necrosmith 2 به اندازه کافی سرگرم‌کننده هستند که احتمالاً هیچ بازیکنی نیازی به شنیدن داستان نداشته باشد تا به تجربه‌ی بازی مجذوب شود.

رازگشایی از Necrosmith 2: فرانکنشتاینِ دنیای بازی‌ها

ساختار کلی Necrosmith 2 به این صورت است که در هر دور از بازی، شما یک برج دارید که باید آن را به هر قیمتی محافظت کنید. انواع مختلفی از دشمنان از اطراف نقشه‌ها حمله می‌آورند که به‌طور کاملاً تصادفی طراحی شده‌اند، بنابراین هر دور از بازی تجربه‌ای جدید و متفاوت ارائه می‌دهد. این دشمنان به سمت برج شما حمله می‌آورند و تنها ابزار دفاعی شما احیای مردگان و ایجاد هیولاهای جدید به سبک فرانکنشتاین است. به این معنا که شما اجزای مختلفی از بدن این هیولاها را در اختیار دارید، از جمله بدن اصلی، دست، پا و سر، و می‌توانید با ترکیب آن‌ها، هیولاهای جدیدی بسازید.

این هیولاها می‌توانند وظایف مختلفی را انجام دهند؛ از گشت و گذار در محیط برای پیدا کردن آیتم‌های جدید گرفته تا حفاظت از برج اصلی یا حمله به دشمنان و مقر اصلی آن‌ها. حتی این بازی امکان را به شما می‌دهد که شخصیت یکی از این هیولاها را در اختیار بگیرید و به دلخواه روی نقشه جاهای دیگری را بروید.

Necrosmith 2 ویژگی‌های روگ‌لایت را نیز دارد، به این معنا که اگر برج شما خراب شود، همه چیز تمام می‌شود و شما باید دوباره از ابتدا شروع کنید. اما طلا و آیتم‌هایی که در هر دور از بازی به دست می‌آورید، حفظ می‌شوند و می‌توانید از طریق آن‌ها آپگرید‌های مختلفی را خریداری کنید که شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهند.

رازگشایی از Necrosmith 2: فرانکنشتاینِ دنیای بازی‌ها

چندین عامل با هم همکاری می‌کنند تا Necrosmith 2 همواره جذاب، تازه و بی‌نظیر بماند. اول از همه، تنوع بسیار بالای اعضای بدن هیولاها (!) ویژگی اصلی است که به شما این امکان را می‌دهد که در طول زمان، موجودات جدیدی با خصوصیات منحصربه‌فرد ایجاد کنید. در ابتدا، شما بیشتر فقط به اعضای بدن اسکلتی دسترسی دارید، اما با گذر زمان، اعضای بدن اُرک‌ها یا حتی نمونه‌های زره‌پوش و خزنده‌شکل نیز اضافه می‌شوند. بازی هیچ‌گونه محدودیتی برای ترکیب این اعضا در کنار هم اعمال نمی‌کند و شما می‌توانید به راحتی هیولایی با ترکیبات عجیب و غریب، مانند هیولایی با سر اسکلتی و بدن خزنده سبز رنگ، ایجاد کنید.

علاوه بر این تنوع بالا، هر بار نقشه‌های بازی با یک حال و هوای جدید طراحی می‌شوند که این موضوع علاوه بر تنوع ظاهری، بر روی گیم‌پلی نیز تأثیرگذار است. برای مثال، جنس محیط‌ها می‌تواند بر روی سرعت حرکت هیولاها تأثیر داشته باشد و شما باید به این نکته دقت کنید. برخی از موجودات حتی ممکن است در آب حرکت کنند و این به آن‌ها امکان می‌دهد به راحتی به جاهای دوردست برسند و دشمنان را آسیب بزنند. سازندگان بازی به جزئیات ریز دقت کرده‌اند و به همین دلیل، با گذشت زمان، شما بیشتر با این موجودات آشنا می‌شوید و با آپگرید‌هایی که به طور تدریجی خریداری می‌کنید، شانس موفقیت و زنده ماندنتان به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

رازگشایی از Necrosmith 2: فرانکنشتاینِ دنیای بازی‌ها

در هر دور از بازی Necrosmith 2، علاوه بر دشمنان معمولی که از ابتدا به سمت برج حمله می‌آورند، تقریباً هر ۱۰-۱۵ دقیقه یک بار با حملات باس‌ها روبه‌رو می‌شویم. باس‌ها از اندازه‌ای بسیار بزرگ‌تر نسبت به دشمنان معمولی برخوردارند و اگر سعی کنید با هیولاهای معمولی آن‌ها را شکست دهید، خود را در معرض خطر قرار خواهید داد و ممکن است نیروهای خود را از دست بدهید! در اینجا، تایتان‌ها وارد بازی می‌شوند.

تایتان‌ها موجودات عظیم‌جثه‌ای هستند که برای ساختن آن‌ها نیاز به اعضای بدن زیادی دارید، اما نتیجه نهایی به اندازه‌ای هیجان‌انگیز است که ارزش این منابع را دارد. در ابتدا، فقط می‌توانید یک تایتان داشته باشید، اما با آپگرید‌ها، محدودیت تعدادی آن‌ها را افزایش دهید. آپگرید‌های دیگری نیز شامل جادوهای مختلف، سازه‌هایی که نرخ تولید اعضای بدن هیولاها را افزایش می‌دهند، و یک گربه بسیار بامزه می‌شوند که می‌تواند منابع پخش‌شده روی نقشه را برای شما جمع‌آوری کند.

البته Necrosmith 2 کاملاً بی‌عیب و نقص نیست؛ اصلی‌ترین مشکل بازی را می‌توان ضعف‌هایی در هوش مصنوعی نیرو‌ها دانست که به‌ویژه در حالت گشت‌و‌گذار خود را نشان می‌دهد و گاهی هیولای مورد‌نظر، به‌جای اینکه سراغ منابع نزدیک برود، به سفر دور و درازی می‌رود که معمولاً با مرگ پایان می‌یابد!

همچنین، بازی به‌طور کلی به مقدار خیلی کمی هم وابسته به شانس است و بسته به اینکه چه اعضای بدنی برای شما آمده، شانس شما برای ساخت هیولاهای قوی‌تر می‌تواند متفاوت باشد. اما با این همه، Necrosmith 2 یکی از آن آثار است که حتی در صورت شکست، باز هم شما را به خود جلب می‌کند و برای یک بار دیگر، شما را به چالش می‌کشاند. این «یک بار دیگر»‌ها گاهی به‌طور زنجیره‌ای به‌هم متصل می‌شوند و شما را مدت‌ها درگیر بازی می‌کنند.

رازگشایی از Necrosmith 2: فرانکنشتاینِ دنیای بازی‌ها

 

Necrosmith 2 از نظر گرافیکی تجربه‌ای با جلوه‌های بصری پیکسلی ولی در عین حال پرجزییات و چشم‌نواز ارائه می‌دهد و موسیقی‌های خوبی نیز برای بازی انتخاب شده‌اند تا از این جنبه‌ها هم کمبودی به حساب نیاید. برای آن دسته از گیمر‌هایی که به بازی‌های اعتیادآور و آثار روگ‌لایت علاقه دارند، Necrosmith 2 یک انتخاب مناسب است که پیشنهاد می‌شود آن را از دست ندهند.

بازی با قیمت بسیار مناسبی، ۸ دلار، عرضه شده و در ازای آن، ساعت‌های متوالی لذت ناب ویدیو گیمینگ را به شکلی اعتیادآور ارائه می‌دهد. اشتیاق به ساخت هیولاهای جدید و متفاوت و تلاش برای زنده ماندن به مدت طولانی‌تر هرگز رنگ و بوی تکرار نمی‌گیرد و بلکه کاملاً هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده است، و منجر به تجربه‌ای واقعاً ارزشمند می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *