مجله سیمدخت
0

نوکیا ۱۴ هزار کارمند را اخراج می‌کند تا هزینه‌ها را کاهش دهد

بازدید 38

نوکیا در پی کاهش ناچیز درآمد خود در فصل اخیر، اعلام کرده است که قصد دارد ۱۴٬۰۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کند. این تصمیم در پی کاهش شگفت‌انگیز در فروش و سود شرکت در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ اتخاذ شده است. نوکیا اعلام کرد که به‌منظور مقابله با این وضعیت ناراضی‌کننده، سیاست کاهش هزینه‌ها را به عمل می‌آورد. این سیاست شامل اخراج ۱۴ هزار نفر از پرسنل نوکیا می‌شود که یک عدد قابل‌توجه است.

این شرکت فنلاندی در نظر دارد با کاهش هزینه‌های پایه و بهبود عملکرد، دامنه بازار موبایل را در دست بگیرد. نوکیا برنامه دارد از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶، بین ۸۰۰ میلیون یورو تا ۱٫۲ میلیارد یورو از هزینه‌های اساسی خود را کاهش دهد.

این تصمیم ناگوار نوکیا به خاطر کاهش ۲۰ درصدی در فروش خالص در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ نسبت به سال گذشته، که به ۴٫۹۸ میلیارد یورو رسیده است، و همچنین کاهش ۶۹ درصدی در سود شرکت که به ۱۳۳ میلیون یورو رسیده است، آغاز شد.

بهرحال، نوکیا در این مسیر تنها نیست. رقیب اصلی این شرکت، یعنی اریکسون، نیز در ابتدای سال جاری ۸٬۵۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کرده است. بسیاری از تولیدکنندگان در سراسر جهان به دلیل روند نزولی در اقتصاد جهانی و به‌منظور کاهش هزینه‌های زیرساختی، مجبور به این اقدام شده‌اند.

فروش بخش مهم نوکیا، یعنی کسب‌و‌کار گوشی‌های هوشمند، نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته و به ۲٫۱۶ میلیارد یورو رسیده است. این نشان‌دهنده کاهش ۶۴ درصدی در سود نوکیا نسبت به سال گذشته است.

نوکیا کاهش درآمد خود را به کاهش فروش در آمریکای شمالی نسبت می‌دهد و به اعتقاد دارد که بازار کلیدی هند وضعیت خوبی دارد؛ چرا که فناوری 5G در هند به‌خوبی پیش‌روی می‌کند. با این حال، درآمد خوب در هند نمی‌تواند کاهش درآمد در آمریکای شمالی را جبران کند.

اریکسون نیز با مشکلات مشابهی روبرو شده و کاهش درآمد خود را به کاهش فروش در آمریکای شمالی منتسب می‌کند. بوریه اکولم، مدیرعامل اریکسون، اظهار داشته است: “به نظر می‌رسد که روند نزولی در بازار گوشی‌ها تا پایان سال ۲۰۲۴ ادامه داشته و این امر، سازندگان را در مواجهه با چالش‌هایی قرار داده است.”

به گزارش CNBC، پکا لاندمارک، مدیرعامل نوکیا، در یک بیانیه اعلام کرده است که فروش خالص کل سال ۲۰۲۳ این شرکت ممکن است به میزان ۲۳٫۲ تا ۲۴٫۶ میلیارد یورو برسد. حالا باید دید که آیا سیاست کاهش هزینه‌ها تأثیری بر قیمت گوشی‌های نوکیا خواهد داشت یا خیر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *