مجله سیمدخت
0

حالا گوگل کروم به طور خودکار امنیت رمزهای عبور را در پس زمینه بررسی می‌نماید

حالا گوگل کروم به طور خودکار امنیت رمزهای عبور را در پس زمینه بررسی می‌نماید
بازدید 50

در به‌روزرسانی ماه دسامبر، گوگل کروم با افزودن یک لایه امنیتی به سیستم خود، به سطح امنیتی بالاتری دست یافته است. در این به‌روزرسانی جدید، مرورگر کروم به‌طور خودکار قابلیت بررسی و اسکن رمزهای عبور را در پس‌زمینه فراهم کرده و پسوردهایی که به خطر افتاده‌اند را شناسایی کرده و به کاربر اطلاع می‌دهد.

برای افزایش امنیت مرورگر، گوگل در به‌روزرسانی ماه دسامبر خود برای گوگل کروم اعلام کرده است که اسکن رمزهای عبور به‌طور خودکار در پس‌زمینه به‌صورت پیش‌فرض اجرا می‌شود، به منظور شناسایی رمزهای عبوری که به‌خطر افتاده‌اند در حین استفاده از مرورگر. در صورتی‌که گوگل کروم با هر مشکلی مواجه شود، کاربر از طریق منوی سه‌نقطه در سمت راست بالای نوار منوی مرورگر به یک هشدار هشدار داده خواهد شد.

حالا گوگل کروم به طور خودکار امنیت رمزهای عبور را در پس زمینه بررسی می‌نماید

گوگل کروم با افزودن لایه امنیتی به سطح بالاتر تجهیز می‌شود.

گوگل کروم اظهار کرده است که افزودن قابلیت اسکن رمز عبور در پس‌زمینه به واقع یک لایه ایمنی جدید به این مرورگر افزوده می‌شود. این لایه امنیتی به کاربران دسکتاپ هشدار می‌دهد تا مطمئن شوند که ویژگی مرور ایمن در حالت فعال قرار دارد. در صورت فعال بودن این ویژگی، مرورگر به طور خودکار وب‌سایت‌هایی که در لیست سایت‌های بالقوه ناامن گوگل قرار دارند را مسدود می‌کند.

سابین بورسی، مدیر محصول گروه کروم، اظهار داشته است: “بررسی ایمنی کروم روی دسکتاپ اکنون به‌صورت خودکار در پس‌زمینه اجرا می‌شود و هشدارهای امنیتی در منوی سه‌نقطه بالای کروم ظاهر می‌شوند تا کاربران بتوانند در مورد آن‌ها اقدام کنند.”

همچنین، گوگل کروم در بررسی امنیتی خود مجوزهای اتصال میکروفون یا موقعیت مکانی را برای وب‌سایت‌هایی که مدت‌زمان طولانی استفاده نشده‌اند، بررسی می‌کند. به‌علاوه، وب‌سایت‌هایی که تعداد زیادی اعلان ارسال می‌کنند، نیز برای امنیت بیشتر کاربر بررسی می‌شوند.

این لایه‌های امنیتی و بررسی‌های جدید به کاربران این امکان را می‌دهند که به سرعت نسبت به مسائل امنیتی واکنش نشان دهند و اقدامات لازم را انجام دهند، از جمله تغییر رمز عبور یا حذف برنامه‌هایی که احتمالاً به حریم خصوصی و امنیت آن‌ها تأثیر می‌گذارند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *