مجله سیمدخت
0

انویدیا با جدیدترین معماری گرافیکی خود از Vera Rubin یاد می‌کند

انویدیا با جدیدترین معماری گرافیکی خود از Vera Rubin یاد می‌کند
بازدید 39

معماری گرافیکی جدید انویدیا که به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۵ با نام “روبین” معرفی می‌شود، به تازگی در یک افشاگری معروف در پلتفرم‌های اجتماعی انویدیا به روشنی اعلام شده است. در این افشاگری، جزئیات جدیدی از نام جدید این معماری گرافیکی به نمایش گذاشته شده و تایید شده است که معماری جدید با نام کد “روبین” (به احتمال زیاد) جایگزین معماری فعلی به نام “بلک‌ول” خواهد شد که در نقشه‌ی راه انویدیا با عنوان X مشخص شده بوده است.

از اطلاعات موجود در صفحه‌ی افشاگر به‌نظر می‌رسد که حروف R به نام “ورا روبین” اشاره دارد. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که اسم ممکن است تغییر کند. با توجه به توضیحات دقیق این افشاگر، احتمال قوی وجود دارد که معماری جدید با نام “روبین” در آینده معرفی شود و به عنوان جایگزینی برای معماری “بلک‌ول” باشد که پیش‌بینی می‌شود در اواخر سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه شود.

انویدیا با جدیدترین معماری گرافیکی خود از Vera Rubin یاد می‌کند

 

ستاره‌شناس آمریکایی به نام ورا روبین (۱۹۲۸ تا ۲۰۱۶)، اکتشافات بارزی در زمینه سرعت حرکت کهکشان‌ها داشت. او به این نتیجه رسید که حرکت زاویه‌ای کهکشان‌ها با پیش‌بینی‌ها و مشاهدات متفاوتی همراه است. این اختلاف به وجود ماده‌ی تاریک اشاره داشت و این کشف به عنوان یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های دانشنامه قرن ۲۱ ثبت شد.

همچنین، افشاگر مذکور اعلام کرده است که انویدیا در دست ساخت دو کارت گرافیک با نام‌های R100 و GR100 می‌باشد که به‌طور ویژه برای دیتاسنترها طراحی شده‌اند. به این ترتیب، طبق نقشه‌ی راه فعلی انویدیا، این پردازنده‌های گرافیکی به عنوان جایگزین‌هایی برای X100 و GX200 در نظر گرفته شده‌اند.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد که آیا گرافیک‌های گیمینگ انویدیا نیز از معماری روبین بهره‌مند خواهند شد یا خیر، هنوز مشخص نیست. از این رو، اظهاراتی که بتواند سری GeForce RTX 60 مبتنی‌بر معماری گرافیکی جدید خواهد بود، زودهنگام و زودهنگام به نظر می‌رسد، زیرا انویدیا هنوز این اطلاعات را به صورت رسمی تأیید نکرده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *