مجله سیمدخت
0

انویدیا با سرمایه‌گذاری در چین، تحریم آمریکا را به چالش می‌کشد

انویدیا با سرمایه‌گذاری در چین، تحریم آمریکا را به چالش می‌کشد
بازدید 22

به نظر می‌رسد پردازنده‌های هوش مصنوعی جدید شرکت انویدیا برای بازار چین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کمترین قدرت را نسبت به مدل‌هایی که به شرکت‌های آمریکایی عرضه می‌شوند، داشته باشند. بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، انویدیا در حال ساخت سه مدل تراشه‌ی هوش مصنوعی جدید است که به‌طور خاص برای بازار چین طراحی شده‌اند و با محدودیت‌های جدید قوانین صادرات ایالات متحده سازگارند.

دولت آمریکا در سال گذشته به انویدیا اطلاع داد که صادرات تراشه‌های کامپیوتری برای ابررایانه‌ها و کاربردهای هوش مصنوعی به روسیه و چین محدود می‌شود، زیرا نگران استفاده از این ابزارها در مقاصد نظامی است. این محدودیت باعث شد انویدیا نتواند پردازنده‌های A100 و H100 را به چینی‌ها بفروشد. بنابراین، انویدیا تصمیم گرفته است نسخه‌ی ویژه‌ای از این تراشه‌ها را به‌طور خاص برای بازار چین طراحی کند.

دولت آمریکا به تازگی محدودیت‌های جدیدی در قوانین صادرات خود اعمال کرده است، به گونه‌ای که تراشه‌های صادراتی به روسیه و چین نباید از حد مشخصی قدرتمندتر باشند. این بدان معناست که نسخه‌ی اصلی A800 و H800 به همراه کارت گرافیک انویدیا RTX 4090، قابلیت صادرات به چین را ندارند. برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که به دلیل قوانین جدید آمریکا، انویدیا به لغو سفارش‌های شرکت‌های چینی مجبور خواهد شد که ارزش آن‌ها به بیش از ۵ میلیارد دلار می‌رسد.

پردازنده‌های جدیدی که انویدیا برای بازار چین در نظر گرفته است، نام‌های L20، HGX H20 و L2 را دارند. در حالی که H20 قدرتمندترین گرافیک بین این سه پردازنده‌ی هوش مصنوعی است، توان هیچ‌کدام از آن‌ها از آستانه‌ی قدرت پردازشی تعیین شده در قوانین صادرات جدید ایالات متحمتأسفانه، متن شما ناقص است و به نظر می‌رسد قسمت آخر آن قطع شده است. لطفاً سوال خود را کامل کنید تا بتوانم به شما کمک کنم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *