مجله سیمدخت
0

استعفای سه عضو ارشد OpenAI در پی اخراج مدیرعامل

استعفای سه عضو ارشد OpenAI در پی اخراج مدیرعامل
بازدید 22

پس از اخراج سم آلتمن از OpenAI، خالق ChatGPT، سه نفر از اعضای مهم این شرکت نیز استعفا داده‌اند. منابع آگاه گزارش داده‌اند که در پی اخراج سم آلتمن، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی OpenAI، سه پژوهشگر ارشد این شرکت نیز استعفا داده‌اند.

OpenAI در بیانیه‌ای اعلام کرد که دیگر به توانایی آلتمن برای رهبری شرکت اعتماد ندارد و افزود که او در ارتباط با هیئت‌مدیره صداقت لازم را نداشته؛ حالا برخی از منابع می‌گویند که مذاکره برای بازگشت آلتمن آغاز شده است.

The Information گزارش داد که پس از این خبر، جاکوب پاچوکی، مدیر تحقیقات OpenAI، الکساندر مادری، رئیس تیم تحلیل ریسک‌های هوش مصنوعی و سایمون سیدور، محققی که هفت سال در OpenAI بوده است، استعفانامه‌ی خود را امضا کرده‌اند.

آلتمن در اوایل سال ۲۰۲۳، پاچوکی را به خاطر مشارکتش در ایجاد GPT-4 تحسین کرد و در پستی در ایکس، نوشت: «GPT-4 نتیجه‌ی همکاری همه‌ی اعضای شرکت است، اما دیدگاه‌ فنی و تلاش‌های جاکوب پاچوکی برای توسعه‌ی GPT-4 بی‌نظیر بود و ما بدون او به این دستاورد نمی‌رسیدیم.»

گرگ بروکمن، یکی از مؤسسان و رئیس هیئت‌مدیره‌ی OpenAI هم پس‌ از اخراج ناگهانی سم آلتمن از سِمت خود استعفا داد.

بروکمن در پیام خداحافظی خود از شرکت نوشت: «من به آنچه از زمان شروع به‌ کار در آپارتمان من طی هشت سال ساخته‌ایم، فوق‌العاده افتخار می‌کنم. ما دورانی سخت و عالی را باهم گذراندیم و با وجود همه‌ی موانع، کارهای زیادی انجام دادیم. به‌هرحال براساس خبرهای امروز من استعفا دادم.»

بروکمن جدول زمانی کوتاهی از رویدادها را در ایکس به اشتراک گذاشت که چگونگی اخراج آلتمن و نقش ایلیا سوتسکور، یکی از مؤسسان OpenAI و دانشمند ارشد آن را برجسته کرد.

پس از رفتن آلتمن، سوتسکور در جلسه‌ای به سؤال یکی از کارمندان شرکت درباره‌ی اینکه آیا اخراج آلتمن به معنای یک «کودتا» است، پاسخ داد. طبق گزارشی که توسط The Information ارائه شده است، سوتسکور اظهار کرد: «من می‌توانم فهم کنم چرا این کلمه را انتخاب کرده‌اید، اما با این حال با آن مخالفم. این کار هیئت‌مدیره برای انجام وظیفه‌ی خود بوده تا اطمینان حاصل کند که OpenAI می‌تواند مدل هوش مصنوعی عمومی را برای نفع بشریت توسعه دهد.»

منابع آگاه اعلام کرده‌اند که تعداد زیادی از کارمندان OpenAI پس از استعفای گروهی از مدیران، نیز در حال استعفا هستند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *