مجله سیمدخت
0

حمله DDoS به چت‌بات ChatGPT باعث قطعی آن شد

حمله DDoS به چت‌بات ChatGPT باعث قطعی آن شد
بازدید 21

به‌علت حملات DDoS (منع سرویس توزیع‌شده)، OpenAI دلیل قطعی‌های دوره‌ای ChatGPT و ابزارهای توسعه‌دهندگان این چت‌بات را نسبت داد.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ChatGPT که یک چت‌بات هوش مصنوعی از OpenAI است، با قطعی‌های پراکنده مواجه شده است و در نتیجه، بسیاری از کاربران با پیام‌هایی مبنی‌بر محدودیت ظرفیت در دسترسی به این سرویس روبرو شده‌اند.

در کنفرانس توسعه‌دهندگان اخیر OpenAI، ویژگی‌های جدیدی به‌اشتراک گذاشته شده بود و سم‌ آلتمن، مدیرعامل OpenAI، در یک ارسال در ایکس (توییتر سابق)، استقبال فراتر از حد انتظار را به‌عنوان دلیل قطعی‌های ChatGPT اعلام کرد.

OpenAI در روز گذشته اعلام کرده است که مشکل قطعی ChatGPT برطرف شده است، اما در صفحه‌ی گزارش رویداد خود اطلاعات جدیدی ارائه کرده است که نشان می‌دهد چت‌بات و API آن با قطعی‌های دوره‌ای مواجه شده‌اند.

سازنده ChatGPT در به‌روزرسانی جدیدترین نسخه خود اعلام کرده است که قطعی‌های مداوم به‌دلیل ترافیک غیرعادی رخ داده‌اند که شبیه حملات DDoS است. در این نوع حملات، هکرها درخواست‌های بسیار زیادی را به سرورهای آنلاین ارسال می‌کنند تا سرویس‌ها را از کار انداخته و مختل کنند.

OpenAI هیچ اطلاعات دیگری درباره حمله‌های DDoS به ChatGPT و سرویس‌های توسعه‌دهندگان این چت‌بات ارائه نکرده است. گروه هکری معروف Anonymous مسئولیت حمله به سرورهای OpenAI را برعهده گرفته است.

روز گذشته، شرکت رقیب OpenAI به نام آنتروپیک (Anthropic) نیز با مشکل قطعی در چت‌بات هوش مصنوعی خود به نام Claude روبرو شده است. بر اساس گزارش CNBC، آنتروپیک تأیید کرده است که دلیل عدم سرویس‌دهی پایدار Claude، محدودیت‌های غیرمنتظره در ظرفیت پاسخ‌دهی این چت‌بات است. با این حال، هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا قطعی‌های این دو چت‌بات ارتباطی با یکدیگر دارند یا خیر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *