مجله سیمدخت
0

OpenAI، حمایت حقوقی از کاربران تجاری ChatGPT را تأمین می‌کند

OpenAI، حمایت حقوقی از کاربران تجاری ChatGPT را تأمین می‌کند
بازدید 18

شرکت OpenAI، که به دلیل ایجاد ChatGPT شناخته می‌شود، تصمیم به پرداخت غرامت‌های مرتبط با ادعاهای نقض حقوق نشر به جای مشتریان تجاری خود گرفته است. این استارتاپ اعلام کرده‌است که در صورت مواجهه با ادعاهای مرتبط با نقض حقوق نشر مربوط به برنامه‌ها و خدمات خود، اقدامات لازم را خواهد کرد و از حقوق مشتریان تجاری خود دفاع خواهد کرد.

OpenAI اظهار کرده است که در صورتی که کاربران به دلیل نقض حقوق نشر مورد جریمه قرار گیرند، هزینه‌های قانونی را پرداخت خواهد کرد. این اقدام به‌خصوص برای کاربرانی که از ویژگی‌های عمومی پلتفرم توسعه‌دهندگان OpenAI و ChatGPT به‌صورت تجاری استفاده می‌کنند، در نظر گرفته شده است.

افراد و شرکت‌هایی که از چت‌بات‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، گاهاً با شکایت‌های مرتبط با نقض حقوق نشر مواجه می‌شوند و اقدامات OpenAI می‌تواند به اندازه‌ای خاطرات این افراد را آرام کند.

به‌نظر می‌رسد که برنامه حمایتی OpenAI از ادعاهای نقض حقوق نشر مرتبط با مشتریان خود، شامل همه‌ی محصولات این شرکت از جمله نسخه‌های رایگان و پلاس ChatGPT نمی‌شود. همچنین، اطلاعات در دسترس نیست که آیا OpenAI غرامت‌ داده‌های آموزشی را ارائه می‌دهد یا خیر؛ به عبارت دیگر، هزینه‌هایی که برای ادعاهای مطرح‌شده در مورد داده‌های آموزشی مورد استفاده برای مدل‌های هوش مصنوعی داخلی OpenAI در نظر گرفته می‌شوند.

OpenAI در یک پست وبلاگی اعلام کرده‌است:

OpenAI به حفاظت از مشتریان خود در مقابل ادعاهای نقض حقوق نشر در سیستم‌های داخلی خود متعهد است.

مدل‌های هوش مصنوعی مولد مانند GPT-4 و DALL-E 3 برای نوشتن مقالات و کد، ایجاد آثار هنری، ساخت موسیقی و حتی نگارش شعر استفاده می‌شوند. این مدل‌ها بر اساس میلیون‌ها یا میلیاردها کتاب الکترونیکی، آثار هنری، ایمیل‌ها، آهنگ‌ها، کلیپ‌های صوتی، صداهای ضبط‌شده و منابع دیگر آموزش دیده‌اند و بیشترین این منابع از سایت‌های عمومی جمع‌آوری شده‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *