مجله سیمدخت
0

ChatGPT اکنون از مکالمه صوتی در نسخه رایگان پشتیبانی می کند.

ChatGPT اکنون از مکالمه صوتی در نسخه رایگان پشتیبانی می کند.
بازدید 45

در اوج بزرگ‌ترین بحران OpenAI، این شرکت اعلام کرد که ChatGPT Voice، خدمت مکالمه‌ی صوتی آن، به‌صورت رایگان در دسترس عموم قرار می‌گیرد. در حالی که OpenAI باز هم در شرایط بحرانی و نامعلوم واقع شده است، تصمیم به ارائه رایگان ChatGPT Voice به جامعه گرفته شده است. این اطلاعیه توسط شرکت از طریق یک پست در X (توییتر سابق) منتشر شد.

ChatGPT Voice از اواخر ماه سپتامبر با ارائه خدمت اشتراکی پرداختی به کاربران عرضه می‌شد تا یک تجربه‌ی منحصربه‌فرد از هوش مصنوعی فراهم کند. این ویژگی اولیه با هزینه‌ی اضافی در دسترس بود و حالا OpenAI آن را به‌صورت رایگان برای کاربران گوشی‌های اندروید و آیفون و همچنین لپ تاپ و دسکتاپ ارائه می‌دهد.

ChatGPT Voice از پاسخ‌های هوش مصنوعی با استفاده از مدل زبانی بزرگ (LLM) در ChatGPT تغذیه می‌شود. این دستیار صوتی، در مقابل سوالات پیچیده با پاسخ‌هایی که به نظر نمی‌رسد رباتیک یا بسیار ساده باشند، ارتباط برقرار می‌کند.

اولین بار که ویژگی صوتی ChatGPT با پاسخ‌های انسان‌گونه‌اش معرفی شد، مورد تحسین گسترده قرار گرفت. حالا با افزایش تأکید بر کلمات و ادای مناسب جملات، نسخه‌ی صوتی ChatGPT به شکل بسیار طبیعی‌تری عمل می‌کند.

ChatGPT Voice با بهره‌گیری از کتابخانه‌ای از صداهای ضبط شده توسط صداپیشه‌های مختلف ارائه می‌شود. این کتابخانه نمونه‌های ضبط شده را به‌طور واقع‌گرایانه با توجه به کلمات و ظرافت‌های زبان به یکدیگر ترکیب و ارائه می‌دهد، که نشان از پیشرفت چشمگیر در زمینه‌ی مکالمات صوتی با هوش مصنوعی دارد.

احتمالاً تصمیم برای ارائه این ویژگی از قبل در نظر گرفته شده بود. با این حال، هیچ زمانی مناسب‌تر از اینجا برای انتشار این قابلیت وجود نداشت. OpenAI حالا که بازگشت سم آلتمن تایید شده است، هنوز در وضعیت مشخصی قرار نگرفته است و احتمالاً این خبر از رایگان‌شدن ChatGPT Voice به‌راحتی در دست پنهان می‌ماند.

اگرچه ChatGPT Voice یک ویژگی جذاب است، اما ممکن است بهتر بود این امکان به تأخیر بیافتد، به عنوان مثال یک یا دو هفته دیگر، زیرا هنوز مسائل زیادی در OpenAI حل و فصل نشده‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *