مجله سیمدخت
0

سونی و آپولو در تلاشی برای تصاحب غول سینمایی پارامونت

سونی و آپولو در تلاشی برای تصاحب غول سینمایی پارامونت
بازدید 12

شرکت سونی و شرکت آپولو آماده خرید شرکت پارامونت هستند.

گزارش‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال نشان می‌دهند که سونی پیکچرز و شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی Apollo، در چهارشنبه گذشته نامه‌ای همراه با یک پیشنهاد غیرالزام‌آور برای خرید کل سهام پارامونت گلوبال را به هیئت مدیره این شرکت ارسال کرده‌اند. طبق گزارشات، ارزش پیشنهادی این دو شرکت، که به‌صورت نقدی ارائه شده، حدود ۲۶ میلیارد دلار است، که از ارزش فعلی ۲۲ میلیارد دلاری پارامونت بیشتر است. این پیشنهاد قابل مذاکره بوده و با در نظر گرفتن همه بدهی‌های پارامونت ارائه شده است.

این خبر منتشر شده است در حالی که یک کمیته ویژه در پارامونت در حال بررسی پیشنهاد نهایی Skydance Media برای ادغام پارامونت و اسکای‌دنس است. به نظر می‌رسد که پیشنهاد سونی و آپولو قصد دارد پارامونت را به یک شرکت خصوصی تبدیل کند، اما اسکای‌دنس مدیا و اعضای هیئت مدیره پارامونت می‌خواهند همچنان این شرکت را به عنوان یک شرکت عام باقی بگذارند. به نظر می‌رسد که شری رداستون، سهام‌دار ارشد و با حق کنترل پارامونت گلوبال، تمایل دارد با دیوید الیسون، سهام‌دار ارشد اسکای‌دنس، معامله کند، که در سال‌های گذشته بین شرکت‌هایشان همکاری‌های موفقی برقرار بوده است.

در همین حال، با پخش خبر پیشنهاد سونی و آپولو، سهام پارامونت گلوبال با ۱۳ درصد افزایش یافته است، اما نمایندگان دو طرف فعلاً در این خصوص سکوت کرده‌اند. تا تاریخ ۱۴ اردیبهشت (۳ مه)، پارامونت فرصت مذاکره انحصاری با اسکای‌دنس را برای قطعی‌کردن معامله دارد، اما احتمالاً بحث‌ها در زمانهای بعدی نیز ادامه خواهند داشت.

سونی و آپولو در تلاشی برای تصاحب غول سینمایی پارامونت

ماه گذشته، شرکت Apollo، به‌طور مستقیم، دو پیشنهاد مختلف به ارزش ۱۱ و ۲۷ میلیارد دلار برای خرید پارامونت ارائه کرده بود که هر دو توسط کمیته ویژه هیئت مدیره پارامونت رد شدند. اما در معامله جدید و براساس پیشنهاد سونی و آپولو، سونی مالک اکثریت شرکت ترکیبی جدید خواهد بود. سونی در یک سرمایه‌گذاری مشترک با Paramount شرکت Sony Pictures را ادغام خواهد کرد. هر دو سونی و آپولو به‌صورت نقدی برای تأمین مالی این قرارداد مشارکت خواهند داشت.

اگر این ادغام پارامونت پیکچرز با سونی پیکچرز واقعاً رخ دهد، احتمالاً منجربه موج گسترده‌ای از اخراج کارکنان خواهد شد و پس از گذشت پنج سال از تصاحب فاکس قرن بیستم توسط دیزنی، صنعت سینما مجدداً معامله‌ای بزرگ را به خود خواهد دید که تعداد استودیوهای بزرگ هالیوودی را از پنج به چهار کاهش می‌دهد. شرکت سونی که قبلاً در سال ۱۹۹۰ کلمبیا پیکچرز را با قیمت ۳.۵ میلیارد دلار خریداری کرده بود، در بین پنج غول فیلم‌سازی هالیوود تنها استودیویی است که سرویس پخش مستقیم استریم در مقیاس بزرگ ندارد و با خرید احتمالی پارامونت، آن‌ها صاحب سرویس استریم پارامونت پلاس هم خواهند شد.

علاوه بر این، با این خرید، آن‌ها مالک شبکه شوتایم، شبکه CBS و امتیاز مجموعه‌هایی مانند پدرخوانده، مأموریت غیرممکن، تبدیل‌شوندگان، تاپ گان، ترمیناتور، پیشتازان فضا، باب‌اسفنجی شلوار مکعبی، لاک‌پشت‌های نینجا و بخشی از حقوق ایندیانا جونز خواهند شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *