مجله سیمدخت
0

انگل: خاکستری – سریالی جدید با موجودی فراگیر شبیه به ونوم!

انگل: خاکستری - سریالی جدید با موجودی فراگیر شبیه به ونوم!
بازدید 28

اخیراً، سرویس استریم نتفلیکس سریالی کره‌ای به نام Parasyte: The Grey (انگل: خاکستری) را منتشر کرده است که بر اساس یک سری مانگا ساخته شده است و باعث رضایت ۱۰۰٪ منتقدان شده است.

در سال ۱۹۸۹، اولین بار سری مانگای Parasyte منتشر شد؛ این مجموعه ژاپنی دارای ژانر ترسناک و علمی تخیلی بود. داستان آن دنبالهٔ زندگی شینیچی ایزومی، یک دانش‌آموز دبیرستانی است که قربانی تلاش ناموفق یک ارگانیسم انگلی برای تسلط بر مغزش می‌شود. این سری مانگا آنقدر محبوب شد که به‌صورت دو انیمیشن و یک فیلم لایو اکشنی در ژاپن اقتباس شد؛ یکی در سال ۲۰۱۴ و دیگری در سال ۲۰۱۴. همچنین یک انیمه تلویزیونی با نام Parasyte -the maxim- ساخته شد و در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ در ژاپن پخش شد.

تا اواسط سال ۲۰۲۲، این مانگا بیش از ۲۵ میلیون نسخه فروخته و به یکی از پرفروش‌ترین سری مانگاهای تاریخ تبدیل شده است و از جمله محبوب‌ترین آثار مصور ژاپنی محسوب می‌شود. به همین دلیل سرویس استریم نتفلیکس به سراغ این پروژه رفت و سریال Parasyte: The Grey (انگل: خاکستری) را آغاز کرد. این سریال ابتدا با نام The Grey شناخته می‌شد و با همکاری یون سانگ-هو و ریو یانگ جی ساخته شد که وظیفهٔ نگارش فیلمنامه و کارگردانی را بر عهده داشتند. یون سانگ-هو که سازنده فیلم‌هایی مانند Train to Busan (قطار بوسان) در سال ۲۰۱۶ و Peninsula (شبه‌جزیره) در سال ۲۰۲۰ بوده است.

در این سریال، بازیگرانی مانند جون سو نی در نقش جونگ سو-این، کو کیو-هوان در نقش سول کانگ-وو و لی جونگ-هیون در نقش چوی جون-کیونگ، ایفای نقش می‌کنند. داستان این سریال در مورد موجودات انگلی مرموزی است که از فضای بیرونی به زمین می‌آیند و از انسان‌ها به عنوان میزبان استفاده می‌کنند؛ آن‌ها را می‌کشند و کاملاً آن‌ها را به موجوداتی منحصربه‌فرد تبدیل می‌کنند که می‌توانند سرشان را به هر چیزی تبدیل کنند.

انگل: خاکستری - سریالی جدید با موجودی فراگیر شبیه به ونوم!

پس از گذشت مدتی، سو-این در بیمارستان به هوش می‌آید و متوجه می‌شود که مرد مهاجم درگیری مرده است. افسر پلیسی به نام کیم چول مین، برایش توضیح می‌دهد که مظنون از وسط بریده شده است. سو-این و چول مین دارای پیوندی گذشته هستند؛ زمانی که سو-این درباره پدر بدرفتارش گزارش داد و توسط چول مین نجات یافت. در ابتدا، سو-این نمی‌فهمد چه اتفاقی افتاده است، اما به زودی توسط دو انگلی گرفتار می‌شود که از او می‌خواهند تایید کند یکی از آن‌ها است.

با توجه به زخم‌هایی که مرد مست با چاقو به سو-این وارد کرده بود، انگل نتوانسته به‌طور کامل کنترل بدن او را در دست بگیرد. به همین دلیل هایدی، نام انگل، در ناخودآگاه سو-این زندگی می‌کند و تنها برای حفاظت از او بیدار می‌شود؛ زیرا نمی‌تواند بدن او را ترک کند. در پی وقوع این فاجعه، تیم The Grey تشکیل شده است تا جامعه را از حملات انگل‌ها نجات دهد؛ زیرا با تلاشی دشوار و غیرقابل انجام، اخبار به‌طور عمومی منتشر می‌شود. این تیم، همراه با رهبری چوی جون کیونگ، در تلاش است تا چنین اتفاقاتی را از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دور نگه دارد.

تیم خاکستری یا گری، یک موجود زندانی به نام سگ شکاری را دارند که یکی از انگل‌های مرموز است؛ هیولایی که با یک کلاه خاص، جمجمه‌اش را محفوظ نگه داشته‌اند تا از او استفاده کنند. این سگ شکاری به گروه گری کمک می‌کند تا انگلی‌های اطراف خود را شناسایی کنند؛ زیرا انگل‌ها می‌توانند همدیگر را در اطراف خود حس کنند. به مرور زمان، مشخص می‌شود که این موجودات انگلی، یک کلیسا و فرقه را برای خودشان تشکیل داده‌اند و در تلاش هستند تا تعداد خود را افزایش دهند.

انگل: خاکستری - سریالی جدید با موجودی فراگیر شبیه به ونوم!

لازم به ذکر است که سریال Parasyte: The Grey توانست توجه منتقدان را جلب کند و نظرات مثبتی از آن ارائه شود. منتقدان سایت رایتن تومیتوز، رضایت خود را با اعلام ۱۰۰ درصد مشخص کردند، در حالی که بیش از ۹ هزار بیننده در سال IMDB به آن امتیاز ۷.۲ اختصاص دادند و منتقدان سایت متاکریتیک نیز میانگین نمره ۸.۸ را برای این مجموعه اعلام کردند. علاوه بر این، سریال Parasyte: The Grey توانست به سرعت در فهرست ۱۰ سریال برتر جهانی و غیرانگلیسی زبانِ نتفلیکس قرار گیرد، و این اتفاق تنها ۳ روز پس از انتشار آن رخ داد. در هفته اول، این سریال جذاب توانست بیش از ۶.۳ میلیون نفر را به خود جلب کند و بیش از ۳۱.۵ میلیون ساعت تماشا شود. در هفته دوم نیز، این سریال همچنان موفق به حفظ رتبه بالای خود بوده و به بیش از ۴۹ میلیون ساعت تماشا و ۹.۸ میلیون نفر بیننده دست یافته است.

سریال های مشابه سریال انگل: خاکستری

انگل: خاکستری - سریالی جدید با موجودی فراگیر شبیه به ونوم!

سریال “Hellbound”

بازیگران: یو آه-این، کیم هیون جو و پارک جونگ-مین
سال پخش: ۲۰۲۱ تاکنون
تعداد قسمت‌ها: ۶ قسمت

این سریال داستانی راجع به موجوداتی از دنیای پس از مرگ است که برای اعلام احکام و محکوم کردن انسان‌ها به جهنم ظاهر می‌شوند. این رویدادهای ماوراءطبیعی باعث ایجاد آشوبی بزرگ می‌شوند و به گروه مذهبی “The New Truth” فرصتی برای افزایش نفوذ می‌دهند. با این حال، چند نفر از فعالیت‌های این گروه شکایت دارند و به تحقیق درباره دخالت آن‌ها در رویدادهای مرموز می‌پردازند. داستان این سریال در دوره زمانی ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷ در کره‌ی جنوبی رخ می‌دهد. این سریال به دلیل عملکرد بسیار موفق خود و پذیرش بسیار خوب، برای فصل دوم تمدید شده است، اما فعلاً خبری از زمان پخش آن منتشر نشده است.

انگل: خاکستری - سریالی جدید با موجودی فراگیر شبیه به ونوم!

سریال “Gyeongseong Creature”

بازیگران: پارک سئو-جون، هان سو-هی و کلودیا کیم
سال پخش: ۲۰۲۳ تاکنون
تعداد قسمت‌ها: ۱۰ قسمت

این سریال به دوره زمانی سال ۱۹۴۵ و دورانی که نیروهای ژاپنی در کره حضور داشتند، می‌پردازد. در این زمان، نیروهای ژاپنی قدرت خود را از دست داده و مقاومت مردم کره روزبه‌روز در حال افزایش است. با وجود اینکه بسیاری از شهروندان زیر چکمه اقتدارگران ارتش ژاپن هستند، جانگ ته سانگ، یک شخصیت برجسته، در حال پیشرفت است و به او به‌عنوان “آقای همه چی‌دان” معروف است؛ زیرا به نظر می‌رسد هر چیزی را می‌داند و از همه اتفاقات آگاه است.

داستان اصلی این سریال در مورد دختری به نام یون چه-اوک است که به همراه پدرش به شهر گیونگ سونگ می‌آید تا مادر گمشده‌اش را پیدا کند. آن‌ها به ته سانگ مراجعه می‌کنند، کسی که توانایی شناسایی هرکسی را دارد و از هر اتفاقی آگاه است. ته سانگ با پذیرفتن اینکار، به دو طرفی که برایش مهم هستند کمک می‌کند؛ از یک سو به دنبال مادر یون چه-اوک می‌گردد و از سوی دیگر وظیفه‌ای را به پدر و دختر محول می‌کند.

همچنین، سپهبد گاتو که می‌خواهد موقعیت خود را حفظ کند و نمی‌خواهد ارتش ژاپن برچسب شکست بخورد، تلاش می‌کند تا با استفاده از سرم خاصی که اختراع کرده، ابرسربازی را بیافریند و…

انگل: خاکستری - سریالی جدید با موجودی فراگیر شبیه به ونوم!

سریال “Sweet Home”

بازیگران: سونگ کانگ، لی جین ووک و لی سی یونگ
سال پخش: ۲۰۲۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۶ قسمت

در “خانه شیرین”، چا هیون سو، یک پسر جوان با مشکلات خانوادگی روبرو می‌شود. به تازگی به یک آپارتمان جدید نقل مکان کرده است که بلافاصله بعد از ورودش، با سرگرمی‌های هیولاهای عجیبی روبرو می‌شود که قصد نابودی بشریت را دارند. اکنون هیون سو و سایر ساکنان این آپارتمان، در مقابل این هیولاها قرار گرفته‌اند و مجبور به مبارزه برای بقا هستند. داستان این سریال، الهام گرفته از ساکنان یک آپارتمان قدیمی است که باید برای بقا با یکدیگر متحد شوند و در مقابل تهدیدات آخرالزمانی مقاومت کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *