مجله سیمدخت
0

پیشگیری از آرتروز و سایر بیماری های مفصلی

پیشگیری از آرتروز و سایر بیماری های مفصلی
بازدید 42

حفظ سلامت و بهبود عملکرد مفاصل بسیار اهمیت دارد، زیرا مفاصل سالم به شما اجازه می‌دهند تا ورزش کنید و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید.

به گزارش مجله صد آنلاین، کارشناسان پنج توصیه ساده برای جلوگیری از درد و محدودیت‌های حرکتی و بهبود انعطاف‌پذیری ارائه کرده‌اند که برای حفظ سلامت مفاصل در افراد بالغ مفید است.

فیزیوتراپیست “لیام گود” توصیه می‌کند که به جای تمرکز بر روی برخی عضلات، به تمرینات قدرتی متنوع بپردازید تا تمامی عضلات و مفاصل درگیر و تقویت شوند. وی همچنین بر اهمیت یوگا برای افراد جوان تاکید می‌کند، زیرا کمبود حرکت می‌تواند باعث خشک شدن و ترک خوردن غضروف مفاصل شود. پیشنهاد می‌شود که هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه یک بار حرکت کنید.

متخصص استخوان‌درمانی “جان مالیندر” توصیه می‌کند که در طول ساعت‌های کاری، به ویژه اگر بیشتر روز را نشسته‌اید، هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قدم بزنید و از جایی که در آن مشغول به کار هستید کمی دور شوید. او همچنین بر اهمیت وقفه‌های ورزشی حتی به مدت کوتاه تاکید می‌کند.

مدیر بالینی “آنجو جگی” اظهار می‌کند که شانه‌ها به پشتیبانی و قدرت و ثبات ساختار عضلانی متکی‌اند، بنابراین ورزش بازو و تمرین‌های مشابه می‌تواند به تقویت مفاصل شانه و دست‌ها کمک کند.

“نیک کالن”، مشاور جراح ارتوپدی و مچ پا، توصیه می‌کند که در هر مناسبتی از کفش‌های مناسب و محکم با کف پهن استفاده کنید، که به پایداری و پشتیبانی از قوس پا کمک می‌کند.

فیزیوتراپیست “آیوفه اومرا” با تاکید بر این نکته که برای جلوگیری از درد و محدودیت‌های حرکتی، نباید تمام روز را در حالت نشسته بگذرانید، توصیه می‌کند که هر ۳۰ تا ۴۰ دقیقه وضعیت بدن خود را تغییر دهید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *