مجله سیمدخت
0

ممنوعیت فروش اپل واچ با سنسور اکسیژن خون دوباره اعلام شد

ممنوعیت فروش اپل واچ با سنسور اکسیژن خون دوباره اعلام شد.
بازدید 51

در تغییرات جدید مرتبط با دعواهای حقوقی بین اپل و شرکت ماسیمو، به نظر می‌رسد که دادگاه استیناف ایالات متحده، تمدید مهلت موقت مرتبط با ممنوعیت فروش اپل واچ را نپذیرفته است. با این حال، شرکت اپل باید دوباره فروش دستگاه‌های اپل واچ سری 9 و اولترا 2 را از امروز به تعلیق بگذارد. اگرچه اپل اعلام کرده است که فروش نسخه‌های بدون سنسور اکسیژن خون این دستگاه ادامه خواهد یافت

در چند روز گذشته، اپل تاکید داشته است که با استفاده از رویکردهای مختلفی به ممنوعیت فروش اپل واچ پیشگیری کند، اما گزارش جدید نشان می‌دهد که این شرکت فناوری با شکست مواجه شده است. اوایل هفته جاری، شرکت ماسیمو نامه‌ای منتشر کرد که نشان می‌دهد اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا دستوری برای حذف قابلیت اندازه‌گیری اکسیژن خون از اپل واچ را تصویب کرده است.

ممنوعیت فروش اپل واچ با سنسور اکسیژن خون دوباره اعلام شد

به نظر می‌رسد اجرای این اقدام به اپل امکان می‌دهد تا فروش دستگاه‌های خود را مجدداً آغاز کند، اما هنوز این اطلاعات توسط اپل تأیید نشده است. به گزارش اخیر بلومبرگ، اپل به‌منظور پیشگیری از ممنوعیت فروش اپل واچ سری 9 و اولترا 2 در ایالات متحده – که ناشی از نقض پتنت شرکت ماسیمو بوده است – از ابزار سنجش اکسیژن خون در این ساعت‌ها دست کشیده است.

ممنوعیت فروش اپل واچ ماه گذشته اعلام شد که در پی ادعای شرکت ماسیمو بود که اپل بدون مجوز از پتنت سیستم نظارت بر اکسیژن خون، اقدام به تولید کرده است.

در بیانیه‌ای، جو کیانی، مدیرعامل و بنیانگذار ماسیمو، اظهار کرد:

“تصمیم به لغو ممنوعیت فروش یک پیروزی برای یکپارچگی سیستم ثبت اختراع آمریکا و ایمنی افرادی است که به سنسور پالس اکسی‌متر متکی هستند. این اظهار تایید می‌کند که حتی شرکت‌های بزرگ و قدرتمند نیز باید احترام به حقوق معنوی مخترعان آمریکایی داشته باشند و باید با عواقب حاصل از نقض حق ثبت اختراع دیگران روبرو شوند.”

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *