مجله سیمدخت
0

ردیت تهدید به مسدود کردن نمایش پست‌هایش در گوگل کرد

بازدید 28

ردیت تهدید کرده است که پست‌های خود را از دسترس موتور جست‌وجوی گوگل خارج کند. در گزارش روز جمعه واشنگتن پست آمده است که اگر ردیت نتواند با شرکت‌های هوش مصنوعی به توافق برسد و هزینه‌های داده‌های خود را پرداخت نکند، احتمالاً دسترسی گوگل به محتوای ردیت را مسدود خواهد کرد، و کاربران برای مطالعه هر محتوایی باید وارد حساب کاربری خود شوند.

در ابتدا به نظر می‌رسید که ردیت گزارش واشنگتن‌ پست را تکذیب کرده باشد، اما یکی از سخنگوهای این شرکت به نام کورتنی گیسی دور اظهار کرده است: “هیچ‌چیز تغییر نمی‌کند، و واشنگتن پست به زودی گزارش خود را اصلاح خواهد کرد.”

  • کورتنی گیسی دور، ردیت

پس از اصلاح گزارش فوق، اشاره شده است که اگر ردیت نتواند با شرکت‌های هوش مصنوعی به توافق برسد، احتمالاً دسترسی گوگل و همچنین بینگ به محتوای ردیت مسدود خواهد شد؛ این به این معناست که پست‌های ردیت که به عنوان «صفحه‌ی اول اینترنت» شناخته می‌شوند، در نتایج جست‌وجو دیگر نمایش داده نخواهند شد.

منبع ناشناس در گفت‌وگو با واشنگتن پست اظهار کرده است: «ردیت می‌تواند حتی بدون موتورهای جست‌وجو زنده بماند.»

ردیت این ادعا را تکذیب نکرده است که ممکن است دسترسی موتورهای جست‌وجو را محدود کند. تیم راتشمیت، سخنگوی این شرکت، می‌گوید:

ما در حال حاضر در مورد موضوع موتورهای جست‌وجو هیچ اظهار نظری نداریم.

  • تیم راتشمیت، ردیت

در حالی‌که اعتراضات ردیت بیشتر به این امر مربوط می‌شود که تغییرات در قیمت‌گذاری API این شرکت چگونه برخی از توسعه‌دهندگان برنامه‌های شخص ثالث را وادار به تعطیلی اپلیکیشن‌های خود خواهد کرد، اطلاعیه‌ی اولیه‌ی این پلتفرم در مورد تغییرات در قیمت‌گذاری، با هدف دریافت وجه از شرکت‌های هوش مصنوعی بود که از داده‌های این شرکت برای آموزش مدل‌های خود استفاده می‌کنند.

گزارش واشنگتن پست تنها به ردیت متمرکز نبود، بلکه به این نکته پرداخت که بیش از ۵۳۵ سازمان خبری تصمیم گرفته‌اند جلوی دسترسی شرکت‌هایی مانند OpenAI را به محتوای خود بگیرند؛ این شرکت‌ها از داده‌های مذکور برای کمک به آموزش محصولاتی مثل ChatGPT استفاده می‌کنند.

همچنین، ایکس که قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد، نیز سطوح قیمت‌گذاری جدیدی را برای دسترسی به API خود اعمال کرده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *