مجله سیمدخت
0

Renaissance Kingdom Wars: طلوع یک استراتژی نوین

Renaissance Kingdom Wars: طلوع یک استراتژی نوین
بازدید 36

بازی استراتژی Renaissance Kingdom Wars به عنوان یک عنوان استراتژیک بزرگ و گسترده شناخته می‌شود که اخیراً نسخه Early Access آن با عنوان ایرلی اکسس در دسترس قرار گرفته است. در این مطلب، به بررسی این بازی می‌پردازیم.

هنگامی که به بازی‌های استراتژی بزرگ و گسترده که دارای نقشه‌های بزرگ و نبردهای متنوع در مقیاس وسیعی هستند اشاره می‌شود، بی‌خود نمی‌شویم که به عناوینی چون سری Total War فکر کنیم. اگر علاقه‌مند به این سبک از بازی‌ها هستید، اخیراً بازی Renaissance Kingdom Wars به‌صورت نسخه Early Access در پلتفرم استیم منتشر شده است. اگر تا زمان انتشار نسخه نهایی، توانایی حل مشکلات بازی توسط توسعه‌دهندگان مشخص شود، این بازی ممکن است تجربه‌ای مهم و شگفت‌انگیز برای شما فراهم کند.

Renaissance Kingdom Wars شما را به سال ۱۵۰۱ و دوران رنسانس می‌برد. در این بازی، شما با چندین حالت مختلف روبرو خواهید شد، اما مهم‌ترین آنها، بخش کمپین است. در این حالت، شما در نقش یک مزدور شروع به کار می‌کنید و به تدریج حکومت خود را گسترش می‌دهید.

Renaissance Kingdom Wars: طلوع یک استراتژی نوین

تفاوت اساسی بازی Renaissance Kingdom Wars با عناوینی مانند Total War، در روند تمامی اتفاقات بازی به صورت همزمان و بدون نیاز به نوبت‌بازی است. در این بازی، شما ابتدا یک ارتش نسبتاً کوچک را در اختیار دارید و می‌توانید در یک نقشه بزرگ، به دنبال ارتش‌های دیگر و شهر‌های مختلف بروید. گیم‌پلی بازی به صورت همزمان در این نقشه وسیع ادامه پیدا می‌کند و نیازی به انتظار برای نوبت حرکت دیگر حکومت‌ها نیست. این ویژگی به‌ویژه برای کسانی که از بازی‌های نوبتی خسته شده‌اند و به ریتم آرام بازی علاقه‌مندند، تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر را فراهم می‌کند.

Renaissance Kingdom Wars را می‌توان به عنوان یک ترکیب از عناصر ساخت و ساز، تربیت نیرو، نبرد و دیپلماسی دانست. پس از تصرف اولین شهر یا روستای خود، می‌توانید تصمیم بگیرید آن را لوت کنید، نابود کنید، به پادشاه هدیه دهید یا حتی خودتان مالک آن شوید. در صورت انتخاب گزینه آخر، جنبه جدیدی از بازی در قالب شهرسازی به وجود می‌آید. شما می‌توانید روستاها و در آینده شهرهای خود را روی همان نقشه بزرگ مدیریت کنید که شامل ارتقاء شهر، ساخت سازه‌های مختلف برای جمع‌آوری منابع، تربیت نیروها و ایجاد ارتش است. همچنین، می‌توانید شخصاً وارد شهر شده و کارهای مختلف را انجام دهید، اما با گسترش تمدن و افزایش تعداد شهر و روستاها، این کارها به طور منطقی کارآمد نخواهد بود و زمان زیادی را می‌طلبد.

با ساخت ارتش بزرگ‌تر و داشتن تعداد بیش‌تری از نیروها در قالب گردان‌های مختلف، می‌توانید به شهرهای بزرگ و اساسی بازی نیز بروید و آن‌ها را تصرف کنید. نوع بناهایی که در روستاها و شهر‌ها می‌توان ساخت از هم متفاوت است. بناهای روستایی بیشتر روی جمع‌آوری منابع تمرکز دارند، در حالی که در شهرها می‌توانید سازه‌هایی برای تربیت نیروهای پیشرفته‌تر و داد و ستد، البته به‌صورت اتوماتیک، بسازید و با استفاده از دیوارهای سنگی متعدد، آن‌ها را از حمله‌های احتمالی محافظت کنید.

Renaissance Kingdom Wars: طلوع یک استراتژی نوین

هرچند که رابط کاربری بازی هنوز بهبود بسیاری می‌طلبد و ایرادهای واضح و گاهی حتی زشتی در آن مشهود است، اما در مجموع، سیستم ساخت و ساز Renaissance Kingdom Wars جذابیت خوبی دارد و تمایل به جمع‌کردن منابع بیشتر و ساخت نیروهای قوی‌تر، باعث می‌شود تجربه‌ای لذت‌بخش را برای شما به ارمغان بیاورد. در کنار این جنبه از بازی، نیز شاهد نبردهای گسترده و وسیعی هستیم که در این اثر استراتژی ارائه شده است. در زمان حمله به شهرها، روستاها یا حتی ارتش‌های دیگر روی نقشه، شما دارای امکاناتی هستید که بتوانید تصمیم بگیرید فقط نتیجه نبرد را ببینید یا شخصاً کنترل نیروها را در نبرد به‌دست بگیرید و دقیقاً مثل نبردهای وسیع مجموعه توتال وار، جنگ را از نمای نزدیک تماشا کنید.

حضور تعداد زیادی از نیروها در نبردها هیجان بسیار خوبی را به آن‌ها افزوده است، و با وجود این گستردگی، می‌توان کنترل نسبتاً خوبی روی تک‌تک نیروها داشت و آن‌ها هم تا حد زیادی دستورهای شما را به شکل صحیح اجرا می‌کنند. البته، از نظر بصری، بازی به‌طور چشمگیری فوق‌العاده و جذاب نیست، اما اینکه توانسته مکانیک‌های نسبتاً پیچیده بازی‌های این سبک را در یک قالب ساده‌تر ارائه دهد، تجربه‌ای کهنه و مطلوب را فراهم می‌آورد.

تقریباً کلیت بازی Renaissance Kingdom Wars در ساخت و ساز، آماده شدن برای نبرد و شرکت در جنگ‌های عظیم خلاصه می‌شود، اما در کنار این‌ها، از گزینه دیپلماسی نیز می‌توانید استفاده کنید. در این بخش، امکان برقراری ارتباط با سایر ارباب‌ها و پادشاهان وجود دارد و می‌توانید بدون نیاز به خونریزی، برای رسیدن به منافع خود تلاش کنید. همچنین، یک بخش برای تحقیق و توسعه نیز در بازی در نظر گرفته شده است، که از طریق آن تکنولوژی‌های جدیدی به‌دست می‌آورید و برای داشتن نیروها، تجهیزات و حتی ساختمان‌های جدید، باز کردن تکنولوژی‌های پیشرفته ضروری است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *